Poinsettie, vánoční hvězda

Poinsettie patří k naši vánocům stejně jako vánoční stromek, adventní věnec nebo cukroví. Většinou zdobí stůl svými do červena zbarvenými listy.

Tato zajímavá rostlina, u nás pokojovka, pochází z Mexika, kde roste divoce jako keř v listnatých lesích. Ve své přirozené domovině dorůstá výšky až 5 metrů. U nás ji pěstujeme na stole v květináči. K dispozici je více jak 150 různých odrůd, které se liší výškou, tvarem listů nebo jejich barvou.

Se šlechtěním „vánoční hvězdy“ se začalo na začátku padesátých let v Německu a následně si rychle získala oblibu díky svému zbarvení a variabilitě své výšky. Může mít malou, pár centimetrů vysokou nebo i velkou, až 1 metr a značně rozkladitou, jako pokojovou solitéru.

V současnosti pěstované odrůdy Poinsettie jsou velmi odolné a nenáročné na pěstování. Vystačí si s mírnou zálivkou, od den, vyhovuje ji standardní pokojová teplota a má ráda dostatek světla. jediné čemu je třeba se vyvarovat je průvan.

Tak kterou velikost a barvu Poinsettie, vánoční hvězdy si vyberete vy na vánoční stůl? Klasickou červenou nebo zajímavou žlutou?

 

 

Líbil se vám tento článek? Sdílejte ho se svými přáteli. Díky za sdílení.Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on Google+
Google+
Pin on Pinterest
Pinterest
Print this page
Print