Tuhle bylinkovou zahrádku zvládne vyrobit každý

Ať už něco rádi vyrábíte, toužíte po své vlastní bylinkové zahrádce, nebo všechno dohromady, máme pro vás tip!

Za minimální náklady, docela rychle si můžete vyrobit vlastní bylinkovou zahrádku, která dobře vypadá a šetří místo. Umístit ji můžete na zahradě, balkóně či terase. 

Co potřebujete?

Potřebovat budete jednu paletu. Dá se koupit, za drobnou pozornost ji však můžete sehnat v obchodě či v některých firmách, které na paletě dostávají zboží. Dále využijete:

Postup

Pokud seženete starší paletu, která už má něco odžito, budete muset použít brusku, nebo alespoň brusný papír, abyste ji zbavili starých nánosů.

Vybroušenou paletu namořte, nebo natřete lakem a nechte pořádně zaschnout. Podle potřeby nátěr opakujte.

Zahradní textílii si nastříhejte na stejně veliké obdélníky tak, abyste s nimi mohli vytvořit kapsu na zadní straně palety – v každém prostoru.

Vytvořte dostatečně velikou kapsu (podle obrázku), abyste do ní mohli dát potřebné množství hlíny. Textílii v rozích hezky přeložte a sepněte (i po okrajích) průmyslovou sešívačkou. Kromě textílie můžete do prostorů palety vložit i květináče. Ne vždy se vám ale podaří sehnat je v požadované velikosti.

Kapsy ze zahradní textílie ještě vyložte nepropustnou fólií, která zajistí, že se substrát nebude tak často vysušovat. Teď už paletě chybí jen vhodné umístění… no a samozřejmě bylinky!

Taková bylinková zahrádka je snadná na výrobu, nezatíží váš finanční rozpočet, přinese užitek a rozhodně vám bude dělat radost nejen tuto sezónu.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

návod připravila: Andrea Nováková