Ať už něco rádi vyrábíte, toužíte po své vlastní bylinkové zahrádce, nebo všechno dohromady, máme pro vás tip!

Za minimální náklady, docela rychle si můžete vyrobit vlastní bylinkovou zahrádku, která dobře vypadá a šetří místo. Umístit ji můžete na zahradě, balkóně či terase.

Co potřebujete?

Potřebovat budete jednu paletu. Dá se koupit, za drobnou pozornost ji však můžete sehnat v obchodě či v některých firmách, které na paletě dostávají zboží. Dále využijete:

Postup

Pokud seženete starší paletu, která už má něco odžito, budete muset použít brusku, nebo alespoň brusný papír, abyste ji zbavili starých nánosů.

Vybroušenou paletu namořte, nebo natřete lakem a nechte pořádně zaschnout. Podle potřeby nátěr opakujte.

Zahradní textílii si nastříhejte na stejně veliké obdélníky tak, abyste s nimi mohli vytvořit kapsu na zadní straně palety – v každém prostoru.

Vytvořte dostatečně velikou kapsu (podle obrázku), abyste do ní mohli dát potřebné množství hlíny. Textílii v rozích hezky přeložte a sepněte (i po okrajích) průmyslovou sešívačkou. Kromě textílie můžete do prostorů palety vložit i květináče. Ne vždy se vám ale podaří sehnat je v požadované velikosti.

Kapsy ze zahradní textílie ještě vyložte nepropustnou fólií, která zajistí, že se substrát nebude tak často vysušovat. Teď už paletě chybí jen vhodné umístění… no a samozřejmě bylinky!

Taková bylinková zahrádka je snadná na výrobu, nezatíží váš finanční rozpočet, přinese užitek a rozhodně vám bude dělat radost nejen tuto sezónu.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

návod připravila: Andrea Nováková