3 tipy na poučné knihy o škůdcích

Na zahradě nás po celý rok sužují různí škůdci a choroby. Existuje desítky různých přípravků, rad a návodů, přírodní insekticidů a podobných pomůcek proti zahradním škůdcům a chorobám a plísním na zahradních rostlinách a zelenině. Jak ale poznat co nám ničí úrodu nebo poškozuje okrasné rostliny? Většina z nás pozná mšice, mandelinku a dále?

Zde jsou tři tipy na knihy, které Vám pomohou s určením a přinesou radu. A nejde jen o použití chemie. Každá z knih se věnuje i prevenci a boji proti škůdcům plísním bez chemie. Jedna z nich je zaměřena čistě na přírodní pomoc.

První pomoc v zahradě

autor: Jo Whittinghamová  první pomoc

nakladatelství: Knižní klub

počet stran: 192

doporučená cena: 359 Kč

Praktická příručka se věnuje škůdcům na zahradě – jak je rozpoznat a poradit si s nimi. V úvodu rozebírá, jak má vypadat zdravá rostlina, co je důležitého vědět o půdě a o podmínkách růstu jednotlivých druhů.

Uvádí, které části rostliny nejčastěji škůdci a choroby napadají a jak vypadají příznaky. Rozebírá i otázku, jestli je vůbec možné pěstovat plodiny bez chemických postřiků a kteří živočichové nám mohou v boji proti škůdcům pomoci.

ukázka z knihy:

první pomoc-ukázka

První pomoc v zahradě lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Choroby a škůdci ovoce, zeleniny a okrasných rostlin – Rychlý rádce: více než 99 rad pro rychlé řešení problémů

99 rad autor: Vietmeier Andreas, Klug Marianne

nakladatelství: Víkend

počet stran: 128

doporučená cena: 289 Kč

Tato útlá kniha s dlouhým názvem přináší stručné a výstižné rady, které vám pomohou úspěšně se bránit chorobám a škůdcům ovoce, zeleniny a okrasných rostlin.

Na první pohled, bez dlouhého hledání, listování a čtení bleskurychle zjistíte, co všechno potřebujete vědět. Dále vás naučí: Včasné rozeznání škůdců a chorob, nalezení řešení a rychlé zajištění nápravy. Vše doplněno obrázky, které Vás krok za krokem dovedou k řešení a zaručenému úspěchu při práci na zahradě.

ukázka z knihy:

99 rad_ukázka

 

Rostlinné insekticidy

prirodní insautor: Roman Pavela

nakladatelství: Grada

počet stran: 96

doporučená cena: 83 Kč

Jde e-knihu, proto je její cena tak nízká.

Kniha má podtitul: Hubíme hmyz bez chemie

První kniha u nás, která se uceleně zabývá ochranou rostlin před chorobami a škůdci pomocí přípravků, jež byly vyrobeny z látek rostlinného původu.

Čtenáři v knize najdou jak informace o významu a používání botanických pesticidů v zahraničí, tak především více než 40 receptů na postřiky, které si mohou jednoduše a levně vyrobit doma a jejichž účinnost je ověřena mnohaletými testy. Pro jejich výrobu přitom stačí rostliny běžně rostoucí kolem nás, jako např. pelyněk, česnek, šanta, bazalka, aksamitník, kopřiva, rozmarýna aj.

Autorem publikace je náš přední odborník, spolupracující s řadou zahraničních firem, a napsal ji pro všechny pěstitele rostlin, jak profesionální, tak amatérské, kteří se chtějí vyhnout chemickým prostředkům.

Rostlinné insekticidy lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

úvodní foto: Salvadonica Borgo del Chianti

[ hana-code-insert ] '’GOOGLE’' is not found

Napsat komentář