5 důvodů proč vyživovat trávník

Údržba krásného zdravého trávníku je velmi náročná, protože je to takové to točení se v kruhu. Okrasný trávník vyžaduje neustálou péči. Jednou na něco zapomeneme a v trávníku se to hned projeví. V krásném okrasném trávníku se objeví chyba a začínáme od znova.

Ano je to náročné. Pojďme tomu pomoci. Pomozme trávníku s výživou.

Prohlédněte si trávník z blízka

Jdeme po ulici a přes plot nahlížíme do okolních zahrad, krásný trávník říkáme si. Je na tom tak skutečně i při pohledu zblízka? Trávník vypadá pěkně zblízka, ale detailním zkoumání je vidět jeho nedostatky:

  • holá místa
  • poškozená místa
  • plevele

Správná výživa pomůže trávníku vypadat dobře a zdravě i při bližším pohledu. Silný trávník je více odolný chorobám, rychle regeneruje a rychle zaplňuje holá místa. Dobře se rozrůstá.

Správná regenerace po sečení

Sekání trávníku je nejčastější součást jeho údržby, ale trávník to velmi stresuje. Hnojivo trávníku pomůže nastartovat růst a lépe přijímat teplo, vodu a vzduch. Správná výživa podporuje vitalitu trávníku.

Špičkové travní směsi

Čím lepší travní směs použitá při výsevu, tím krásnější a kvalitnější trávník. Ale zároveň s tím je nutná větší péče..  Jednotlivé travní druhy jsou vyšlechtěné, aby velmi pěkně vypadali, ale vyžadují speciální péči. Následně nás odmění krásným vzhledem a správná výživa je základním předpokladem.

Zadržení vody v substrátu

Bez vody nic neroste. A zvláště v letních měsících je důležitá vláha pro trávník. Správně vyživovaný ( hnojený ) trávník vytváří hustý drn a silný kořenový systém. To velmi pomáhá udržet vodu v okolí kořenů a lépe přečkat sušší období. Trávník je odolnější.

Dobrý kořenový systém dále napomáhá absorbování vody do půdy.

Přezimování

Jak je uvedeno výše, hnojení napomáhá trávníku zvládat stres po sekání. Dále také při stresových situacích z výkyvů teplot. V létě při vedrech a v zimě při správném přezimování.

Pro lepší přezimování trávníku nebo pro zvládnutí stresu z vysokých teplot v létě napomáhá trávníku výživa s hnojivy s vyšším obsahem draslíku. Jsou to zejména podzimní trávníková hnojiva, která mají upravený poměr živin s převahou draslíku.

Dopřejte trávníku tu správnou výživu a péči a on se Vám odmění krásným vzhledem.

titulní foto: freedigitalphotos.net

[ hana-code-insert ] '’GOOGLE’' is not found

Napsat komentář