Kdy sekat trávník naposledy?

Kdy sekat trávník naposledy? Sečení trávníku na podzim.

Kdy sekat trávník naposledy? Těžká otázka. Nedá se říci konkrétní termín. Může být na přelomu října a listopadu, může být v půlce listopadu …

Vše záleží na aktuální teplotě a vývoji počasí.  Naposledy sečeme trávník, když hrozí, že výrazně klesnou teploty. A budou se blížít k nule. Trávník pak přestává růst.

Jaké je správná výška poslední seče? Nejčastěji se uvádí výška 5 cm.

Na podzim proto neměňte výšku trávníku o více než 10-15 %. Od počátku října udržujte trávník na plus mínus stejné výšce bez větších výkyvů.

Každá radikální změna výšky trávníku bude k horšímu. Udržujte trávník přibližně pořád stejně vysoko. Pozor na extrémy. Když ho pokosíte příliš nízko, zkalpujete ho a trávník bude náchylnější na vymrznutí a na plísně.

Necháte-li ho vysoko ( 8-10 cm ) najdete ho na jaře třeba už přerostlý, pak vám bude zbytečně dlouho trvat, než ho dostanete do kondice.
A nezapomeňte! Trávník by měl přezimovat čistý. Před zimou trávník vyhrabte. Žádné listí, spadlé ovoce a jiné vegetační zbytky.

Čistý trávník = prevence proti plísním.

Dalším preventivním zásahem proti plísni sněžné je postřik fungicidem. Nejčastěji se používají přípravky s účinou látkou azoxistrobin nebo iprodion. Přípravky se aplikují na konci podzimu, když jsou teploty nad 10 stupňů.

úvodní foto: wolf-garten

Napsat komentář