Trávníky – Ochrana proti chorobám, škůdcům, plevelům a abiotickému poškození

Milujete svůj trávník a chcete jeho vzhled dotáhnout k dokonalosti? Pomůže Vám kniha Trávníky – Ochrana proti chorobám, škůdcům, plevelům a abiotickému poškození, která Vás zasvětí do problematiky ochrany trávníků proti různým chorbám, škůdcům a plevelům.

Trávníky

Ochrana proti chorobám, škůdcům, plevelům a abiotickému poškození

 

[su_list icon=”icon: male”]

  • Autor: Bohumír Cagaš

[/su_list]

[su_list icon=”icon: edit”]

  • Vydavatelství: Kurent, 2013

[/su_list]

[su_list icon=”icon: shopping-cart”]

[/su_list]

Knihu můžete zakoupit v internetovém obchodě: www.martinus.cz

Anotace

Souhrn informací o nejčastěji se vyskytujících chorobách trávníku, škůdcum, plevelům a abiotickému poškození. V knize jsou obsaženy domácí i zahraniční zkušenosti s regulací jednotlivých škodlivých činitelů.

O knize

Je z mála odborných knih se specializací na údržbutrávníku na českém trhu. Knihu napsal uznávaný odborník na údržbu trávní a jeho ochranu před škodlivími činiteli Ing. Bohumír Cagaš, CSc., ve spolupráci s Ing. Janem Macháčem.

V knize najdete samostatné kapitoly věnované:

Neinfekční onemocnění trávníků – například řasy a mechy

Infekční oněmocnění trávníku – houbové choroby a plísně

Plevele – popis základních plevelů a jejich likvidace

Další kapitoly se zabývají problematikou integrované a biologické ochrany trávníků a vývoji v chemické ochraně trávníků v ČR, v Evropě a v USA.

Kniha je napsána sice odborným jazykem, ale pochopí ji i laici. Vše je přehledně vysvětleno. Jednotlivé popisy chorob a plevelů jsou přehledné, včetně konkrétního doporučení a přípravků pro jejich úspěšnou likvidaci.

Napsat komentář