Domácí mlýnky na mouku

Zdravé vaření je trendem posledních let, stejně tak vynechávání bílého pečiva a používání náhradních surovin za klasickou bílou mouku.

Pečete doma rádi? Oblíbili jste si celozrnné pečivo? Chcete si vše připravovovat doma? Máme pro Vás řešení a několik tipů. Vyzkoušejte domácí mlýnek na mouku.

Vlastní domácí mletí mouky je tím nejzdravějším způsobem přípravy této důležité suroviny pro pečení nebo vaření. Všechna takto připravovaná mouka je zaručeně čerstvá a celozrnná, tzn. nejzdravější pro naše těla.

Proč volit celozrnnou mouku před bílou?

Budete-li si mlít vlastní mouku oproti kupované, tak její živiny narušíte až v momentě, kdy potřebujete něco péct nebo vařit a zůstane jich tak maximum zachováno. Čerstvě umletá mouka krásně voní a skvěle chutná. Můžete si umlít jakoukoliv mouku – špaldovou, žitnou, pohankovou, kamutovou, pšeničnou, kukuřičnou nebo třeba rýžovou.

Vždy si připravíte jen přesné množství mouky, které okamžitě spotřebujete.

Bílá mouka často bývá nazývána bílým jedem (spolu například s rafinovaným cukrem). Vzniká mletím zrna, které je zbaveno klíčku a slupky – tedy částí, které obsahují nejvíce cenných živin, enzymů, mastných kyselin, vitamínů nebo vlákniny. Oproti tomu celozrnná mouka je namleta z celého zrna, které je od přírody dokonale uspořádáno a naše tělo z něj dokáže získat maximum prospěšných živin.

Domácí mlýnky na mouku

KoMo Fidibus 21 – Mlýnek na obilí

Mlýnek je vhodný k mletí ječmene, pšenice, žita, pohanky, prosa, jáhel, špaldy nebo amarantu.

Tento mlýnek menších rozměrů přináší krásný vzhled a velmi dobrý výkon. V těle z krásné bukové překližky je umístěný motor o výkonu 250 wattů, který dokáže umlít 100 g jemné mouky za minutu. Násypka pojme 850 g žita, špaldy či ječmene – tak akorát pro velký bochník celozrnného chleba.

KoMo Fidibus 21 - Mlýnek na obilí
KoMo Fidibus 21 – Mlýnek na obilí

KoMo Fidibus Medium – Mlýnek na obilí

Střední mlýnek Fidibus Medium značky KoMo – přestože je jen o málo větší než jeho bráška Fidibus 21, vejdou se do něho větší mlecí kameny a motor o výkonu 360 wattů a je tak vhodný i na mletí kukuřice či rýže.

Dáváte přednost modernímu designu před tradicí, pak Vaší volbou může být domácí mlýnek na obilí KoMo Magic.

KoMo Magic - Mlýnek na obilí
KoMo Magic – Mlýnek na obilí

Vločkovač FlocMan KoMo.

Připravit si ke snídani vlastní čerstvé vločky? To není žádný problém je tu Vločkovač FlocMan značky KoMo.

Je tichý, vždy připravený k práci a snadno se udržuje. Za pouhou minutku vyrobí 100 g čerstvých, voňavých vloček z jakéhokoliv zrní. Umí také nadrtit olejnatá semena. Zdravá snídaně je tak ihned na dosah.

KoMo FlocMan - Vločkovač
KoMo FlocMan – Vločkovač

Domácí mlýnek na mouku a vločkovač je možné objednat za speciální cenu do konce listopadu v e-shopu Econea.cz, který je zaměřen na produkty šetrné k přírodě. Desítky rozmanitých praktických prodůktů Vám pomůže ušetřit řadu peněz ve vaší domácnosti a zároveň uděláte nejen něco pro sebe ale pro své okolí a přírodu. Šetřete chytře a používejte při tom krásné věci.

Na co se na www.econea.cz podívat? Ekodrogerie pro účinný a zároveň šetrný úklid domácnosti, přírodní kosmetiku pro osobní hygienu, sortiment pomůcek pro úsporu při svícení nebo v koupelně. A další úsporné a designově zajímavé výrobky pro každodenní život.

použité foto: econea