Hnojiva Garden Boom – výživa trávníku po celý rok

Trávníková hnojiva Garden Boom

Řada trávníkových hnojiv Vám zajistí výživu trávnku po celou dobu vegetace. Byly navrženy pro jednoduché použití pro zahradníka a s výborným účinkem pro trávník.

Sortiment Gerden Boom se výborně doplňuje, a tak můžeme postupně použít jednotlivá hnojiva na jaře, v létě a na podzim a dopřát trávníku výživu po celý rok.

Trávníková hnojiva řady Garden Boom jsou vyrobeny technologií obalovaného hnojiva s postupným uvolňováním živin. Jaký je rozdíl ve vývoji trávníku při použití obyčejných a dlouhodových hnojiv si prohlédněte na obrázcích:

Porovnání růstu trávníku při použití rychlorozpustných hnojiv a dlouhodobých hnojiv

Rychlorozpustné hnojivo velmi rychle uvolní živiny a trávník velmi rychle vyroste do výšky. Dlouhodobá hnojiva uvolňují živiny postupně, trávník je také postupně přijímá, přírůstky jsou menší a pravidelné a trávník posiluje a zvětšuje se mu kořenový systém.

U hnojiv Garden Boom byly použity dvě technologie obalovaného hnojiva

 • Technologie XCU
 • Technologie Polyon

Technologie XCU

Jedná se o technologii obalovaného hnojiva, která umožňuje pozvolné uvolňování živiny. Tato technologie je unikátní z důvodu využití vnitřního polymerového obalu, který chrání granuli močoviny. Vnější vrstva granule je obalena tenkou vrstvou síry a vše kryje vnější vosková vrstva s XCU zeleným barvivem.

Tato struktura obalu tvoří konzistentní a trvanlivější granuli. Pevnost granule je důležitá při její výrobě i samotné aplikaci. Pevnější obal totiž zaručuje pozvolnější uvolnění živiny po dobu až 10 týdnů.

K aktivaci a postupné uvolnění živiny dochází na základě vlhkosti a teploty.

Technologie POLYON

Tato technologie obalovaného hnojiva zajištuje dlouhodobé uvolňování živiny po dobu několika měsíců. Technologie využívá vnějšího polymerového obalu v kombinaci se zeleným barvivem, který chrání granuli močoviny. Obal je opět aktivován půdní vlhkostí, ale další uvolnění živiny je již na základě působení teploty bez dalšího ovlivnění vlhkostí.

Jaké jsou důležité živiny pro trávník

Dusík – N

Živina důležitá pro celkovou podporu růstu trávníku. Dodávání této živiny pro trávník je důležité od začátku vegetace až po začátek podzimu. V podzimním období je vhodné aplikaci hnojiva s vyšším poměrem dusíku omezit a použít hnojivo určené pro toto období.

Fosfor – P

Podporuje růst a vývoj kořenové soustavy a proto je velice důležité jeho použití při výsevu či regeneračním zásahu.

Draslík – K

Pravidelným dodáváním draslíku získáme vysokou odolnost a toleranci trávníku vůči stresovým podmínkám, např. vysokým teplotám v letním období. Vyšší podíl draslíku má velice důležitou roli i pro přípravu trávníku na přezimování.

Hořčík – MgO

Příznivě ovlivňuje barvu trávníku a tím i jeho estetický vzhled a celistvost.

Jak aplikovat trávníková hnojiva Garden Boom

Granule hnojiv aplikujeme rozhozem na trávník. Pro aplikaci použijte rozmetadlo hnojiv nebo aplikační posypový vozík, pomůžou vám k rychlejší a přesnější aplikaci. Po aplikaci je vhodné trávník lehce zavlažit.

Výrobce pro hnojiva Garden Boom navrhuje tři základní plány výživy okrasného trávníku pomocí těchto hnojiv:

Aplikace 3x za rok (Spring + Summer + Autumn)

Pro trávník nejoptimálnější variantou je aplikace různých druhů hnojiv, které mají obsah živin uzpůsoben dle potřeb trávníku pro různá roční období.

Jarní hnojivo nastartuje trávník do intenzivního růstu, letní hnojivo zajistí dobrou odolnost vůči vysokým teplotám a stresovým vlivům, kterým je v tomto období trávník často vystaven. Podzimní hnojivo zajistí dobré přezimování trávníku v zimním období, ale i rychlejšího start trávníku v jarním období.

s s p

Aplikace 2x za rok (Once a Year + Autumn)

Další možností je kombinace jednoročního hnojiva s přidáním aplikace podzimního hnojiva pro zajištění dobrého přezimování trávníku v zimním období. Podpoříme tím i rychlejšího start trávníku v jarním období.

once a pre

Aplikace 1x za rok (Once a Year)

Chceme trávník pohnojit jen jednou za rok v jarním období? Pak zvolíme hnojivo Once a Year, kde jednou aplikací dodáme živiny, které bude trávník využívat po celý rok. Výhodou je, že po jarní aplikaci se již nemusíte starat o další hnojení a trávník bude mít zajištěny živiny pro svůj růst.

once

Nabídka trávníkových hnojiv Garden Boom

Trávníkové hnojivo Garden Boom Once a Year 15 kg

AGRO_GardenBOOM_ONCE a YEAR_15kg_web  Trávníkové hnojivo s dlouhodobým účinkem, účinnost 6-9 měsíců. Zajišťuje přísun živin po celé vegetační období.Aplikace se provádí v průběhu jara, samotná účinost je 6 až 9 měsíců. Pro dlouhou účinost 8-9 měsíců je nutné zvolit horní hranici dávkování. Následně pro podzimní výživu je vhodné použít hnojivo Garden Boom Autumn.

 • Složení živin: NPK 25-05-18 + 3 MgO
 • Balení: 15 kg
 • Dávkování: 60 – 80 g/m²

 

button(64)

Trávníkové hnojivo Garden Boom Spring 15 kg

AGRO_GardenBOOM_SPRING_15kg_web
Garden Boom Spring je ideální hnojivo pro nastartovní trávníku po zimě. Speciálně upravené složení podporuje rychlý růst a vývoj.Uvolňování živin je zajištěno pomocí technologie XCU. Živiny se uvolňují po dobu 2-3 měsíců.

 • Složení živin: 25% dusíku, 5 % fosforu, 12 % draslíku + 3 MgO
 • Balení: 15 kg
 • Dávkování: 30 – 40 g/m2 – 1 balení vystačí pro 375 – 500 m2

 

button(64)

Trávníkové hnojivo Garden Boom Summer 15 kg

[AGRO_GardenBOOM_SUMMER_15kg_web
Vyrovnaný poměr dusíku a draslíku pro optimální příjem živin v letních měsících. Dusík podporuje růst a draslík odolnost pro suchu a vysokým teplotám. Uvolňování živin je postupné a zajistí silný a zdravý trávník.Uvolňování živin je zajištěno pomocí technologie XCU. Živiny se uvolňují po dobu 2-3 měsíců.

 • Složení živin: 20% dusíku, 0 % fosforu, 20% draslíku + 2 MgO
 • Balení: 15 kg
 • Dávkování: 30 – 40 g/m2 – 1 balení vystačí pro 375 – 500 m2

 

button(64)

Trávníkové hnojivo Garden Boom Autumn 15 kg

AGRO_GardenBOOM_AUTUMN_15kg_web
Hnojivo Garden Boom Autumn je určeno podzimní výživu trávníku a pro zajištění jeho dobrého přezimování. Speciálně upravené složení živin s vysokým obsahem draslíku dodá trávníku potřebné živiny a velkou odolnost proti nepřízni počasí a nepřímo i jako prevence proti chorobám. Trávník bude lépe odolávat stresovým podmínkám.Uvolňování živin je zajištěno pomocí technologie XCU. Živiny se uvolňují po dobu 2-3 měsíců.

 • Složení živin: 14% dusíku, 0 % fosforu, 28% draslíku + 3 MgO
 • Balení: 15 kg
 • Dávkování: 30 – 40 g/m2 – 1 balení vystačí pro 375 – 500 m2

 

button(64)

Trávníkové hnojivo Garden Boom Pre-Seed 15 kg

AGRO_GardenBOOM_PRE-SEED_15kg_web

Vysoký obsah fosforu je důležitý pro dobrý rozvoj kořenové soustavy u nových trávníku. Hnojivo Garden Boom Pre-Seed je určen:

 • pro výživu nových výsevů
 • pro regeneraci starších trávníku
 • pro aplikaci při pokládce trávníkových koberců

Uvolňování živin je zajištěno pomocí technologie XCU. Živiny se uvolňují po dobu 2-3 měsíců.

 • Složení živin: 15% dusíku, 20 % fosforu, 10 % draslíku + 3 MgO
 • Balení: 15 kg
 • Dávkování: 20-30g/m2 – 1 balení vystačí pro 500-600 m2

 

button(64)

Nabídku trávníkových hnojiv Garden Boom doplňují také kvalitní travní směsi:

Garden Boom Sport – pro zátěžový trávník

Garden Boom Park – pro okrasný trávník

Garden Boom Regenerace – travní směs pro regeneraci, dosev a obnovu trávníku

 

zdroj a foto: výrobce Agro CS a svet-travniku.cz

 

 

Napsat komentář