Ruční postřikovač Solo 402 – recenze a představení

Malý postřikovač vždy najde v domácnosti nebo na zahradě uplatnění. Do skleníku, pro postřik balkónovek nebo pokojových rostlin, pro dezinfekci ve sklepě apod. Vybíráte nebo sháníte postřikovač pro domácnost? Kvalitní, s dobrým rozstřikem? Mám pro Vás tip: ruční postřikovač Solo 402

Zde jeho představení a recenze.

Postřikovač Solo 402 – základní představení

Profesionálně vybavený malý postřikovač s objemem nádrže 2 litr, těsněním z Vitonu® a aretací spouštěče.

Ideální pro použití do skleníku nebo interiéru v domácnosti. Je vhodný pro ošetřování menších stromků, rostlin a květin na zahradě nebo ve skleníku, na balkóně, ale i rostlin pokojových. Hodí se k celé řadě činností v domácnosti – k čištění, k dezinfekci, ale i např. ke kropení prádla před žehlením.

K natlakování kapaliny stačí několikrát stlačit tlakovací páku. Robustní čerpadlo dosáhne potřebného pracovního tlaku již po několika zdvizích.

button

Jak ho vidím já:

Postřikovač Solo 402 je vyrobený z odolného plastu, pomocí pístu jde velmi snadno natlakovat.  K natlakování kapaliny stačí několikrát stlačit tlakovací páku.

Jeho největší výhodou a bonusem, kromě jeho konstrukce a použitých kvalitních materiálů, je tryska na nástavci s otočným koncem, navíc je kolem trysky ochranný kryt.

Díky této vychytávce jde velmi snadno ošetřit rostliny nebo zeleninu i ze spodku listů, například při postřiku proti škůdců, kteří skrývají pod listy. Nebo potřebujete-li nastříkat dezinfekci na nějaký nábytek z jeho spodní části nebo pod přímo pod nábytek.

Funguje to výborně, zde je příklad postřiku ve skleníku:

P1050865 [800x600]P1050866 [800x600]

Díky delšímu nástavci, na kterém je tryska, snadno dosáhnete, kam budete potřebovat. Nástavec je dlouhý skoro 20 cm, tento nástavec je dodáván přímo s postřikovačem.

Navíc lze k postřikovači dokoupit, jako příslušenství, teleskopický nástavec, který dosáhne až 58 cm.

nástavec solo402Teleskopický nástavec pro Solo 402

Postřikovač Solo 402 – tryska

Tryska je nastavitelná od úzkého paprsku po jemné široké rozprášení. Nastavení je jednoduché, stačí tryskou otočit. Jak již bylo výše zmíněno, tryska se dá polohovat a okolo trysky je ochranný trychtýř, který zamezuje úletu postřikové kapaliny mimo prostor postřik. To se může například hodit při ošetří rostlin v domácnosti nebo jako ochrana před úletem postřiku a poškození okolních rostlin.

postrikovac-solo 402 (2)
Tryska – postřikovač Solo 402

Nádoba – postřikovač Solo 402

Nádoba je vyrobena z odolného plastu. Na nádobě jsou dvě rysky pro naplnění 1,5 litru a 2 litrů postřikové kapaliny. Toto značení objemu by mohlo být více zvýrazněné, není moc čitelné a mohlo by být podrobnější ( např. od 0,5 l a dál po čtvrt litrech … ).

Dno nádoby je celkem prakticky vytvarováno a při postavení na stůl nebo nějakou jinou plochu má postřikovač velmi dobrou stabilitu.

spodek nádoby - solo 402postrikovac-solo 402 (3)

Aretace

Na madlu postřikovače je aretace stálého postřiku. Díky ní nemusíte po natlakování při postřiku neustále mačkat spouštěč postřiku.

Obsah balení

Součástí balení od výrobce je rozmontovaný postřikovač Solo 402 se základním nástavcem a návod na použití.

Neposlal Vám prodejce návod na použití? Stáhněte si ho zde: Návod na použití – Postřikovač Solo 402.

Kompletace je velmi jednoduchá. Madlo s pístem se našroubuje na nádobu. K madlu se jednoduše přišroubuje nástavec s tryskou.

postrikovac-solo 402 (1)postrikovac-solo 402 (4)27c78d8070d1ead76bf5d96671474da9

K balení je vždy přiložen návod v českém jazyce, kde je vše podrobněji vysvětleno, včetně správného použití a následné údržby a čistění postřikovače.

Čištění je důležité. Po jakémkoliv postřiku postřikovač vždy pečlivě vyčistěte a několikrát propláchněte čistou vodou, Také nezapomeňte na trysku, stříkejte čistou vodou, aby se propláchl i vnitřek trysky.

K postřikovači jde zakoupit příslušenství:

  • teleskopický nástavec
  • náhradní sada těsnění

button

Postřikovač Solo 402 má také menšího “brášku”, a to ruční postřikovač Solo 401, s menší nádobou a kratší základním nástavce u trysky.

solo_401_402_2maly_zahradni_rucni_postrikovacmaly_postrikovac_pro_dezinfekci

Zde je porovnání obou dvou:

Solo 401Solo 402
objem1 l2 l
tlak2,5 Bar2,5 Bar
těsněníViton (pH 1-9)Viton (pH 1-9)
hmotnost390 g460 g
obj.číslo40001014000102
EAN40159664010024015966402009

Solo neznamená jen a pouze menší ruční postřikovač. Solo je značka tradičního německého výrobce zahradních postřikovačů a další zahradní techniky. Zahradní postřikovače díky svému kvalitnímu provedení, vysoké funkčnosti a velkému množství různého praktického příslušenství patří mezi špičku v tomto segmentu.

Potřebujete na zahradu i větší zádový postřikovač? Přečtěte si článek Zahradní postřikovače, kde se o výběru zahradního postřikovače a postřikovačích Solo dozvíte více praktických informací.

Závěrečné shrnutí

Ruční postřikovač Solo 402 vytvořil vlastní kategorii mezi ručními postřikovač. Je dražší než běžně nabízené 1,5 l a 2 litrové postřikovače, ale dá se pravdivě říci, že nabízí daleko více:

  • otočná tryska
  • ochranný kryt okolo trysky
  • tryska na nástavci
  • možnost dokoupit příslušenství

Ruční postřikovač Solo 402 pro domácnost a zahradu mohu doporučit.

pluskvalitní a pevný materiál
plusohebná a nastavitelná tryska
plusnástavec
plusvysoký tlak
pluspříslušenství
mínusvyšší cena

button