Jak a proč zařazovat do stravy psů nejen mléčné výrobky

Jak a proč zařazovat do stravy psů nejen mléčné výrobky, ale i vejce, a to nejen při BARFování

Základem psího jídelníčku při BARFování jsou pochopitelně kosti, maso a vnitřnosti, ale také zelenina, ovoce, mléčné produkty a vejce. Mléčné produkty jsou pro psy alternativním zdrojem bílkovin a tuků. Například o tvarohu se říká, že může být dokonce nápomocen při kožních obtížích.

Navíc zeptáte-li se zkušeného majitele, který krmí své psy BARF stravou, jistě se dozvíte, že zařazuje do jejich jídelníčku mléčné výrobky pravidelně.

[ hana-code-insert ] '’respo’' is not found

Kysané a zakysané mléčné výrobky pro psy

Živý jogurt, nebo třeba kefír dodá střevům psa přátelské bakterie, živé kultury, které jsou prospěšné pro jeho zažívání. Zvláště po léčbě antibiotiky může vašemu psovi takováto strava zlepšit střevní mikroflóru.

Kysané mléčné výrobky se doporučují i po prodělaných průjmech. Vzhledem k tomu, že kravské mléko by se psům ani podávat nemělo, jsou kysané a zakysané mléčné výrobky jako například podmáslí, zákys a kefírové mléko pro psy ideální.

Mléčné výrobky jako pomocné řešení pro hubené i obézní psy

Podle toho, v jaké kondici je váš pes, zvolte i podávání příslušných produktů podle procent obsaženého tuku. Potřebuje-li váš pes přibrat, což bývá ovšem ta méně častá varianta, nabízejte mu tvaroh tučný.

Pro psy s nadváhou je pochopitelně vhodnější nízký obsah tuku ve stravě, a tak se doporučuje tvaroh netučný. Odtučněný tvaroh není příliš vhodný. Bílé jogurty pro psy kupujte pouze neslazené. Zakysaná smetana pro hubené psy je také čas od času vhodná. Nevhodné jsou tvrdé sýry, které jsou často až nepřiměřeně slané, neboť sůl je pomáhá udržovat zakonzervované.

Naopak velmi vhodné jsou sýry typu Cottage nebo žervé. V krmné dávce odpovídá 100 g takového sýra nebo jogurtu zkrmeným 100 gramům masa.

Vínový pelech pro psa Lux
Vínový pelech pro psa Lux – Vsepropejska.cz

 

Mezi nejdiskutovanější doplňkové potraviny pro psy patří vejce

Někteří psi jsou vajíčky doslova posedlí, jiní si jich ani nevšimnou. Zatímco bílek je cenným zdrojem bílkovin, žloutek je důležitý jako antioxidant. Nejen, že má příznivý vliv na kvalitu srsti psů, která se pak hezky leskne, ale zároveň působí i proti rakovinotvorným činitelům. Podávání pouhých skořápek nemá smysl, pokud skořápku nezakápnete šťávou z citronu, která pomůže psímu organismu dostat se k vápníku ve skořápce.

Vitamín C totiž napomáhá uvolňování vápníku ze vaječné skořápky. Pro konzumaci je lepší používat vajíčka z biochovu anebo od rodiny a známých z venkova, než vejce z velkochovů. Podáváte-li psovi celé vejce, není třeba se obávat ani avidinu, proteinu, který je obsažen ve vaječném bílku. Ten sice narušuje vstřebávání biotinu, ale ve žloutku je biotinu dostatečné množství, což opět moudře zařídila matka příroda, aby vše bylo vyrovnané.

Krmiva pro BARFování nakoupíte i na běžných e-shopech

Pokud jste příznivci čerstvé stravy anebo krmení svých psů BARFem teprve zvažujete, můžete se obrátit i na některé e-shopy, kde nabízejí dokonce dovážku mraženého masa, sušeného masa, psích salámů, ryb a vnitřností, takže nebudete odkázáni jen na to, co se vám podaří pro psy sehnat v kamenných prodejnách masa. Alkapet.cz, Barfici.cz, Obchod.tutani.cz, Krmimmasem.cz, Krmivo-barf.cz, Baron.cz, Barfshop.cz, Dogtech.cz, Dogbroty.cz, Dopsimisky.eu, Masoksezrani.cz, Vetamix.cz, Masobarf.cz, Masopropsy.com, Richbarf.cz, Forbarf.cz, Pesko.cz, tyto e-shopy nabízejí dovážku až domů. Některé další, zde neuvedené, nabízejí maso pro BARF pouze k osobnímu odběru.

 

[ hana-code-insert ] '’respo’' is not found