Trávníkové hnojivo Wolf-Garten

Hnojiva na trávník od Wolf-Garten patří k tomu nejlepšímu v hobby segmentu, co můžete použít pro výživu okrasného trávníku. většina hnojiv od WG jsou granulovaná hnojiva s postupným uvolňováním živin, tedy tzv. dlouhodobá hnojiva. Wolf-Garten má v sortimentu i kapalná hnojiva pro trávník, které se aplikují rozstřikem.

Wolf-Garten

Značka Wolf-Garten spadá pod mamutí celosvětový koncern MDT s hlavním sídlem v USA. Wolf-Garten patří mezi prémiové značky a své největší zastoupení má v evropských zemích.

Historie značky Wolf-Garten začala v roce 1922, kdy August Wolf založil továrnu na železné nástroje. Velký milníkem ve vývoji bylo uvedení první sekačky na trávník s rotujícím nožem v Evropě, to bylo v roce 1953. V průběhu let se firma zaměřovala čím dál více na zelené plochy a přinesla do oboru údržby trávníku mnoho inovací.

Trávníkové hnojivo Wolf-Garten LX-MU

Je to trávníkové hnojivo s dlouhodobým účinkem, napomáhá k optimálnímu růstu trávníku po celou vegetační periodu. Patří k pilířům nabídky Wolf-Garten pro údržbu a výživu okrasného trávníku.

trávníkové hnojivo Wolf-Garten

Trávníkové hnojivo LX-MU 800 v “profi” balení 20 kg je určené pro střední a větší trávníkové plochy. Balení vystačí pro 800 m2 trávníku. Trávníkové hnojivo LX-MU je speciálně vyvinuté trávníkové hnojivo s dlouhodobím účinkem. Zvláštní složení živin a jejich optimální poměr napomáhá k optimálnímu růstu trávníku po celou vegetační periodu.

Živiny se uvolňují postupně v závislosti na teplotě a vlhkosti prostředí. Hnojivo s dlouhodobým účinkem WOLF-Garten zásobuje trávník všemi důležitými živinami, které jsou důležité pro zdravý vývoj. Živiny jsou pro trávník k dispozici po dlouhou dobu a ve správném poměru.

Hnojivo LX-MU má rychlý počáteční účinnek. Následně však působí až 70 dní, kdy živiny jsou uvolňovány postupně.

Složení hnojiva Wolf-Garten LX-MU

Složení základních živin je následující:

  • 20% N
  • 5% P2O5
  • 10% K2O
  • 2% MgO

Aplikace hnojiva

Toto hnojivo pro trávník můžeme využít v závislosti na počasí od časného jara do pozdního podzimu. V ideálním případě 3x ve vegetační periodě: v časném jaře (duben), v časném létě (červen) a v pozdním létě (srpen/září). Na podzim ( konec září – říjen ) pak doporučuji použít podzimní trávníkové hnojivo s vyšším obsahem draslíku pro dobré přezimování trávníku.

Hnojivo aplikujeme rozhozem. Pro rovnoměrnou a přesnou aplikaci použijte rozmetadlo nebo aplikační vozík. Pro zlepšení počátečního účinku doporučujeme vydatnou zálivku (nejméně 30 minut).

Hnojivo Wolf-Garten LX-MU aplikujeme v dávce 25 g/m2. Jeho 20 kg balení tak vystačí až na 800 m2 trávníku.

Hnojivo na trávník Wolf-Garten LX-MU objednávejte ve specializovaném shopu pro okrasný trávník www.svet-travniku.cz

 

[ hana-code-insert ] '’GOOGLE’' is not found