5 důvodů, proč jsou masáže a fitness pro psa prospěšné

Psí fitness a masáže

Naše země je považována za pejskařskou velmoc. Pes je společník a kamarád, člen rodiny. Dostává kvalitní stravu, hračky a výživové doplňky. Se svou rodinou jezdí na dovolenou, chodí do restaurací i na svatby a oslavy.

V posledních letech se objevily psí masáže a fitness, což je zjednodušeně řečeno různé posilování a protahování. Je to jen způsob, jak tahat z majitelů peníze a nebo je fitness pro psa užitečné? Uvádíme pět důvodů, proč jsou masáže a fitness pro psa prospěšné.

[ hana-code-insert ] '’respo’' is not found

 

1/ Prevence pohybových problémů při psích sportech

Stejně jako lidský sportovec, i sportující pes namáhá pohybový aparát víc, než psi pouze chodící na procházky nebo pobíhající po dvorku. Správná péče o tělo tedy není rozmar, ale prevence zranění. Vhodně zvolená masáž psa buď připraví na výkon, nebo naopak po sportu zklidní, zregeneruje a uvolní. Série protahovacích cviků sníží riziko zranění, pravidelné posilování zlepšuje výkon.

2/ Náprava pohybových problémů

Posilování a masáže jsou výborným způsobem, jak zlepšit stav psa, který již má nějaké problémy. U starších psů větších plemen jsou časté problémy s kyčelními klouby. Pokud pejsek pravidelně posiluje a má nohy dobře osvalené, problémy s chůzí se zmenšují a oddalují. Posilování je rovněž vhodné provádět se psy, jejichž majitelé neholdují špatnému počasí a v zimních měsících či podzimních plískanicích šidí procházky. V pohodlí domova tak můžou psa unavit a prospět jeho zdraví.

3/ Posilování a masáže jako součást rehabilitace

Po operaci, úrazu nebo delší nemoci, kdy byl pejsek nucen omezit pohyb, se jeho svalová hmota zmenšila. Vhodné posilovací sestavy a cílená masáž postižených míst může přispět k rychlejšímu uzdravení a získání kondice. V těchto případech je však potřeba postupovat ve spolupráci se veterinárním lékařem a dbát jeho doporučení.

4/ Vytvoření vazby na člověka

U štěňat nebo psů z útulku je dotek a společná práce člověka a psa při posilování jednou z cest, jak v psovi probouzet důvěru a vztah k člověku. Osoba provádějící masáž, ať již majitel nebo profesionál, však musí postupovat jemně, trpělivě a s respektem ke zvířeti.

5/ Radost a zábava

Dopřejete svému psovi činnost, která je nejen příjemná a zdraví prospěšná, ale také zábavná. Většina psů se ráda učí, pokud je správně motivována. Posilovací cviky a učení různých triků za lákavé odměny je pro psa zpestřením a zábavou. Výsledkem a odměnou pro majitele bude unavený a dokonale šťastný pes.

Louve – autor článku