Přírodní antiparazitika pro psy a způsoby jejich aplikace

Proti klíšťatům, blechám, komárům a dalšímu hmyzu existují nejen chemické přípravky, ale i přírodní antiparazitika. Ta jsou vhodná pro všechna zvířata, ale obzvlášť se doporučují pro ta, která nesnášejí chemické přípravky nebo obojky a mají na ně alergickou reakci. Přírodní antiparazitika neobsahují žádné syntetické látky a jsou vyrobena čistě z přírodních materiálů.

[ hana-code-insert ] '’GOOGLE’' is not found

Bez zátěže pro organismus

Přírodní látky, kterými jsou obvykle éterické oleje, zajišťují zvířatům obranu proti obtížnému hmyzu a parazitům. Nejdůležitější je, že ničím nezatěžují organismus zvířete a nemají žádné vedlejší účinky. Přírodní přípravky jsou dobře snášeny, nedráždí pokožku zvířat, navíc jsou aplikovány zevně, neprocházejí tedy trávicím traktem.

Aplikují se nejčastěji rovnoměrným nástřikem v tenké vrstvě. Jsou naprosto bezpečná i pro štěňata, koťata a některé formy přírodních antiparazitik mohou používat i dospělé osoby a děti.

Pravidelná aplikace zajišťuje účinnost

Aby byl boj s parazity účinný, vždy je třeba tento druh přípravků aplikovat pravidelně. Například bleší vajíčka jsou uložena ve schránkách a díky nim jsou odolná vůči insekticidům. Navíc na každou dospělou blechu, kterou můžete na svém psovi najít, připadá třeba i tisíc dalších, které může mít ve svém pelíšku. V takovém případě ale přírodní antiparazitika samotná nezaberou.

Okusuje a škrábe se váš pes?

Každý pes se tu a tam musí poškrábat. Děláme to i my lidé, ovšem jakmile se z toho stane škrábání soustavné, je to signálem, že něco není v pořádku. Stejně tak je to i s olizováním tlapek. Psi si někdy tlapky olizují, ba i okusují. Provádí-li ale tuto činnost pes neustále, může za tím být něco jiného.

V obou případech psa prohlédněte. Na tlapce mezi prsty mu mohlo uvíznout jen travní semínko a na srsti se mohl uchytit bodlák, mohou to však být i paraziti. Blechy a jejich vajíčka se nejčastěji drží v zadní části psova hřbetu, blízko ocasu.

cdVet Sprej proti klíšťatům 20ml

Typy přírodních antiparazitik

Jako přírodní alternativu k chemickým přípravkům můžete vyzkoušet například cdVet čajovníkový odpuzovač klíšťat, nebo cdVet sprej proti klíšťatům. Tyto přípravky obsahují za studena lisované oleje a byliny. Ty chrání psa pachovou záměnou před napadením hmyzem a vnějšími parazity.

Je-li pes napaden blechami, okoupejte ho v pH-neutrálním antiparazitálním šamponu InsektoVet Shampoo. Tento přípravek je rovněž na přírodní bázi, čistí do hloubky a odstraní veškeré substance, jež mohou u psa způsobovat svědivost. Z psí pokožky odstraní také bleší trus.

Další alternativou je přírodní obojek, tedy obojek založený na účinku čistě přírodní substance, který neobsahuje žádnou z forem insekticidů. Obvyklou dobu účinnosti mají tyto obojky 4 měsíce a jsou vhodné i pro štěňata od 4. měsíce věku.

Na trhu jsou k dostání obojky Sergeant’s Green, Menforsan, BEAPHAR Bio Band. Poslední jmenovaný obsahuje vysoce účinné esence nimby a vonné éterické oleje přírodního původu: cedrový olej, routový olej, mátu, eukalyptový olej a citronový extrakt. Tyto obojky účinkují jak proti klíšťatům, tak proti blechám.

Domácí přípravek do rozprašovače

Pokud jste příznivci doma připravovaných substancí, vyzkoušejte Alpu s hřebíčkem. Do Alpy nasypejte sáček koření – hřebíčku a nechejte v lahvi louhovat 3 – 5 dní. Pak zceďte přímo do lahvičky s rozprašovačem, pomocí kterého můžete tuto aromatickou směs aplikovat svému psovi před každou procházkou na srst. Jen mu kryjte oči alespoň rukou. Použít můžete tento doma připravený roztok i vy.

[ hana-code-insert ] '’GOOGLE’' is not found