Hnojiva Eurogreen, dopřejte trávníku více vitality a zdraví

Okrasný trávník potřebuje pravidelný přísun živin. Je jen na vás, kolik krát mu je dodáte a jaké hnojivo použijte.

Okrasný trávník bez pravidelné péče a výživy se začne měnit, a to k horšímu.

Bude měnit svou barvu, ze sytě zelené na nažloutlou. A bude měnit své botanické složené. Traviny začnou oslabovat a ustupovat plevelným rostlinám a trávník za chvíli bude připomínat prořídlou louku nebo nehezký plácek uprostřed sídliště.

Líbil by se Vám takový trávník? Potřebujete pomoci vybrat trávníkové hnojivo? Návod pro výběr správného hnojiva pro trávník najdete v článku: Tipy pro výběr trávníkového hnojiva.

Já vám zde představím řadu trávníkových hnojiv s P56 od firmy Eurogreen, které patří k tomu nejlepšímu, co můžete trávníku dopřát.

[ hana-code-insert ] '’respo’' is not found

3 hlavní výhody a přínosy hnojiv Eurogreen s P56

  • Obsahují látky posilující růst PlantaCur® P56
  • Hnojivo je jemný, pravidelný a bezprašný Elite granulát
  • Dlouhodobé působení a pozvolné uvolňování živin

PlantaCur® P56

PlantaCur® P56 je extrakt, který je patentovaným postupem vyrobený z Lychnis viscaria.

Smolnička obecná (Lychnis viscaria) je okrasná vytrvalá bylina, u které bylo zjištěno, že výtažky z nich podporují růst dalších rostlin.

Hnojiva s PlantaCur® P56 ještě více zlepšují vitalitu růstu a podporují kořenový system. Díky tomu mají rostliny silný ochranný mechanismus (“indukovaná rezistence”) a jsou velmi odolné stresovým situacím.

Granulace Elite

Granulace hnojiv Eurogreen ( zdroj: eurogreen )
Granulace hnojiv Eurogreen ( zdroj: eurogreen )

Tři základní hnojiva řady Eurogreen s P56 májí velmi jemnou granulaci Elite, granulky mají velikost 0,5 – 1,2 mm.

Tato velmi jemná granulace trávníkového hnojiva přináší jednoznačnou výhodu: čím jemnější granulace hnojiva, tím rovnoměrnější rozmístění živin po ploše trávníku. 

Granulace elite tj. 25 000 granulí na 1 m2.

Vhodná pro nízko sekané trávníky. Granule neleží na trávníku, ale propadnou až na půdu.

Určitou nevýhodou této malé granulace je jejich aplikace, se kterou rotační rozmetadla ( ruční, bateriová a tlačená ) problém nemají. Ale u posypových vozíků, kde se hnojivo sype přes lištu, by mohl být problém z přesným dávkováním.

Dlouhodobé působení

  • Spring: 50 % celkového dusíku je obaleno použitím polymerů. Délka působení: 8 – 10 týdnů.
  • Greens: 80 % celkového dusíku je obaleno použitím polymerů. Délka působení: 10 – 12 týdnů.
  • High-K: 90 % celkového dusíku a 25 % draslíku je obaleno použitím polymerů. Délka působení: 10 – 12 týdnů.

Trávník si tak bere živiny postupně, ty se uvolňují v závislosti na teplotě a vlhkosti. Díky postupnému uvolňování živin je trávník vyživován po dlouhou dobu, až 12 týdnů.

Výhodou postupného uvolňování živin je také nízké riziko popálení trávníku a minimalizuje se vyplavování živin.

 

 

 

Eurogreen Spring P56

Speciální jarní trávníkové hnojivo pro rychlý jarní růst trávníku s mikroelementy. Kombinace různých typů dusíku umožňuje rychlé působení i při nižších teplotách.

Trávníkové hnojivo Spring P56 patří díky svému složení, kvalitě a posilujícímu prostředku P56 k nejlepším hnojivům pro trávník na trhu pro první jarní hnojení okrasného trávníku. 

Trávníkové hnojivo Eurogreen Spring
Složení hnojiva

NPK 25-5-9 + mikroprvky

Délka působení

8-10 týdnů

Dávkování

20 až 30 g/m2

Obsah balení

25 kg , balení vystačí pro 830 – 1250 m2

Eurogreen Greens P56

Greens P56 je nejlepší doporučení pro celoroční výživu špičkových okrasných trávníků. Toto hnojivo se používá i greenech. NPK trávníkové hnojivo s hořčíkem a mikroelementy pro hnojení všech trávníkový ploch s vysokým stupněm zátěže.

Vyvážený obsah živin zajišťuje optimální výživu. Hořčík a železo podporují barvu listu a fotosyntézu. Pro hnojení během celého vegetačního období.

Eurogreen Greens P56

 

Složení hnojiva

NPK 20-5-9 + mikroprvky

Délka působení

10-12 týdnů

Dávkování

20 až 30 g/m2, po aplikaci plochu zalít. 

Obsah balení

25 kg , balení vystačí pro 830 – 1250 m2

Eurogreen High-K P56

Špičkové NK trávníkové hnojivo High-K s vysokým obsahem draslíku pro podzimní hnojení a při nedostatku draslíku. Pro exklusivní trávníky.

Vysoký obsah draslíku podporuje ochranu trávníku před nemocemi a vymrzáním. Draslík současně podporuje odolnost zátěži a pomáhá překonávat suché letní periody. Dlouhodobě působící dusík zajišťuje v pozdním podzimu zásobu živin a zároveň zabraňuje rychlému růstu a při zachování minimalizace výplachu živin.

Pro výživu trávníku v období:

  • od září do listopadu
  • pro hnojení při nedostatku draslíku
  • před obdobím sucha.

hnojivo eurogreen High K

Složení hnojiva

NPK 13-0-24 + mikroprvky

Délka působení

10-12 týdnů

Dávkování

20 až 30 g/m2, po aplikaci plochu zalít. 

Obsah balení

25 kg , balení vystačí pro 830 – 1250 m2

Kdy a jak aplikovat hnojiva Eurogreen

Aplikace se provádí rozhozem na suchý trávník. Pro přesnou a rovnoměrnou aplikaci po celé ploše trávníku použijte rozmetadlo hnojiv.

Po aplikaci trávník zavlažte.

aplikace trávníkových hnojiv Eurogreen
Vyznačené termíny aplikace

První jarní aplikace hnojiva se vždy provádí s ohledem na aktuální počasí, nelze stanovit, kdy začít s hnojení. Výhodou Springu je, že díky použité technologii je schopen trávníku dodávat živiny i při nižších jarních teplotách.

Ale při první jarní aplikaci nesmí mrznou, počkejte až bude přes den pravidelně okolo deseti stupňů a nebudou hrozit každodenně ranní mrazíky.

Aplikace Greens na Spring naváže cca po dvou měsících, aplikaci Greens můžete ještě v průběhu léta zopakovat. S podzimní aplikací High-K nemusíte spěchat, zase dělejte vše s ohledem na počasí. Ideálně na přelomu září a října.

Z hnojiv Eurogreen s P56 lze sestavit špičkový program výživy okrasného trávníku. Pro jaro využít vlastností hnojiva Spring P56. Dále následuje aplikace hnojiva Greens P56. Pro podzimní aplikaci, kdy potřebujeme dodat trávníku více draslíku pro dobré přezimování, aplikujeme hnojivo High-K P56. Využijte sílu hnojiv Eurogreen.

Aplikací hnojiva se zlepšujete zásobení trávníku potřebnými živinami a současně se posilujete rostliny prostředkem PlantaCur® P56, který zlepšuje vitalitu růstu a podporuje kořenový systém.

Zdroj: svet-travniku.cz a eurogreen.cz