Nový trend grain-free v krmivech pro psy

Co je nový trend grain-free?

V oblasti krmiv pro naše domácí mazlíčky se neustále děje něco nového. Poslední trendy, které se ubírají směrem zdravého krmiva, mají označení grain-free, čili bez obilná krmiva. Pochopitelně i tyto receptury se dále zaměřují na jednotlivé skupiny svých uživatelů, to znamená, že rozlišují štěňata, dospělé psy a seniory.

Vysoká stravitelnost a nízký alergizující účinek jsou hlavními přednostmi těchto grain-free krmiv.

Přednosti bezobilných receptur

Bezobilná krmiva přinášejí na trh s psími granulemi prvotřídní receptury, které jsou plné čerstvých surovin, masa a ryb. Tyto suroviny jsou zdrojem vysoce stravitelných proteinů a OMEGA 3 mastných kyselin. Taková strava je vhodná nejen pro dobré zažívání našich domácích mazlíčků, ale také pro jejich celkově dobrou kondici i skvěle vypadající srst. Pro psy nejsou totiž typickou stravou krmiva s vysokým obsahem obilovin.

Granule Barking Heads Puppy Days GRAIN FREE 12 kgGranule Taste of the Wild High Prairie 13 kg

V poslední době se ukázalo, že obiloviny ve stravě psů mohou vyvolávat potravinové alergie. Trávicí trakt mnoha psů krmiva s obilninami nesnáší, mnoho psů, stejně tak jako lidí, je alergických na lepek. Tyto psy je třeba krmit holistickými krmivy a grain-free recepturami.

Taková krmiva bez rozdílu plemene a také životního stylu našich čtyřnohých přátel maximálně vyhovují psím alergikům a napomáhají tak jejich skvělému zdravotnímu stavu.

Čím jsou obiloviny v krmivech nahrazovány

Bezobilná krmiva jsou pro psy nejen chutnější a lépe stravitelná, jsou pro ně i výživnější a mnohem více se blíží původní stravě psů.

Obiloviny, jako pšenice, oves, ječmen, kukuřice, jsou v grain-free krmivech nahrazovány různými dalšími surovinami, například klasickými bramborami, sladkými bramborami, nebo hráškem. Tyto suroviny jsou dostatečně vydatným zdrojem sacharidů, u kterých se nepředpokládá, že by mohly způsobit alergii nebo intoleranci.

BRIT CARE GRAIN FREE ADULT SALMON & POTATOGranule N&D Grain Free DOG Adult Boar & Apple 12 kg

Pro které psy jsou grain-free receptury vhodné

Vzhledem k tomu, že psi ve své stravě obiloviny nepotřebují, jejich trávicí systém nedokáže zpracovat škroby, které jsou v obilninách obsažené. Takže tento typ stravy psím žaludkem pouze prochází.

Je sice pravda, že některé obiloviny mohou poskytovat minerály, vlákninu a vitamíny, ale tyto prvky se dají ve stravě psů mnohem lépe nahradit jinými surovinami. Význam obsahu obilovin v krmivu má pouze pro takové psy, kteří nejsou schopni běžným krmením dosáhnout vyšší či ideální váhu. U hůře přibírajících psů mají krmiva s obsahem obilovin své opodstatnění.

Značky granulovaných krmiv pro psy, které se zaměřují na grain-free krmiva:

Sam’s Field, Farm Fresh, Timberwolf, Taste of the WildMarp, Nutragold, Barking Heads, Annamaet, K-9, Doxneo, Nutram, Best Breed, Belcanto, Brit Care Grain Free, N&D, Grand Vital, Acana Grain Free, GranataPet atd.

Jakou značku jste vyzkoušeli Vy?

 

[ hana-code-insert ] '’GOOGLE’' is not found