Autopotahy – Ochrana interéru automobilu

Automobil je třeba kromě pravidelných servisních prohlídek také udržovat a čistit. A tak auto občas zavezeme do automyčky a necháme ho umýt. Vyčistíme disky, vyprášíme koberce, vyluxujeme a setřeme prach na přístrojové desce. Někdo častěji někdo občas.  A kdy jste naposledy čistili čalounění sedaček?

Je možné na to využít specializované firmy, které nám za částku přes tisíc korun interiér vozu a zejména sedačky důkladně vyčistí. Některé skvrny, ale už mohou zůstat na vždy.

Vhodným preventivní řešením ochrany sedaček v automobilu jsou autopotahy.

Proč použít autopotahy

Autopotahy využíváme z důvodu ochrany sedaček proti

  • nečistotám
  • poškození

To jsou hlavní dva důvody, dále pomocí autopotahů můžeme pozměnit design interiéru vozu a upravit jeho barevné vyznění dle našich představ.

Kvalitně vyrobené autopotahy z pevných materiálů zabraňují znečištění autosedaček, dokáží částečně zadržet tekutiny před protečením. Pokud v autě kouříme zabrání propálení originálního čalounění.

Čalounění sedaček je také velmi namáháno na otěr, zejména boční díly často trpí při nastupování a vystupování. Autopotahy pomohou ochránit čalounění před rozedřením.

Je lepší nechat umazat nebo prodřít autopotah než originál čalounění. Před prodejem vozu potahy sundáme a sedačky jsou čisté a nepoškozené. A dobře udržovaný interiét zvyšuje cenu vozu.

Universální nebo přesné autopotahy

Jsou v podstatě dva druhy autopotahůautopotah1

  • universální
  • přesné, šité na míru

Universální autopotahy nejsou rozměrově přesné, jsou určené pro více modelů aut. Jejich velkou výhodou je jejich cena.

Nevýhodami universálních potahů jsou méně kvalitní materiály, nepodporují některé funkce sedaček, špatné upnutí ( často se hrnou a tím špatně chrání sedačky ), kratší výdrž proti oděru.

Přesné autopotahy šité na míru jsou zhotovené dle speciálního střihu na konkrétní model vozu. Přesně kopírují tvar sedačky a dokonale ji chrání.

Přesné autopotahy jsou dražší než universální, ale jejich kvalita nám vynaložené finance vrátí v

  • delší životnosti
  • lepší ochraně sedaček
  • dokonalém vzhledu.

Jsou vyráběny z pevných čalounických látek a podporují všechny funkce sedaček a jejich různé sklápění a posouvání.

Při výběru přesných autopotahů šitých na míru se zaměřte na jejich zpracování, použité materiály. Nezapomeňte si prohlédnout různé reference a zjistit jak potahy sedí. Dobře ušitý autopotah v automobilu pěkně vypadá, nehrne se a chrání sedačky před poškozením a nečistotou.

Výrobci mají k dispozici zajímavé vzory látek pro výrobu autopotahů, můžeme tak interiér svého vozu pěkně upravit a barevně zvýraznit.

Hodí se autopotahy pro každý vůz? Ano,  přesné autopotahy lze vyrobit po zhotovení střihu na každý vůz. Výrobci mají určité portfolio střihů na různé modely aut, pokud zrovna na Váš vůz není střih zpracovaný, nezoufejte. Dobrý výrobce autopotahů dokáže zpracovat střih dle Vašich sedaček a potahy následně ušít a navléknout.

Pro více informací a širší výběr přesných autopotahů šitých na míru  navštivte www.autopotahy-mb.cz

Tento článek je komerční sdělení. Rosmarinus.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem.

Napsat komentář