Co nejvíce vadí domácím rostlinám? Několik tipů pro pokojové rostliny.

Často se může stát, že vám domácí rostlina ( pokojové květiny)  jednoduše uhyne. Když pak jde o nějakou vzácnější rostlinu, je to veliká škoda. V tomhle článku se podíváme na problematiku pěstování domácích rostlin a zejména na to, co jim skutečně nejvíce vadí.

Přímé a ostré slunce

Některé druhy květin jsou velmi citlivé na přímé slunce. Například když slunce vychází a praží nám několik hodin na naše květiny, tak by to některé nemuseli přežít. Tohle se dá řešit poměrně snadno pomocí nenápadného stínění pro květinu. To může být malý kousek papíru vložený mezi okno a květinu. Papír pak ubírá na ostrosti světla a květina přežije.

Příliš mnoho zalévání

Pokud květinu velmi často zaléváme, a květina pak stojí stále ve vodě, je velmi pravděpodobné, že se objeví plíseň a hniloba. Postupné uhnívání květiny se pak v jistém stádiu pro květinu stává smrtelným. Zalévejte tedy květinu s rozmyslem. Někdy je lepší dát jí trochu méně vody, nežli ji přelít.

Květina která nemá dostatek vody začne osychat a okamžitě poznáte, že má nedostatek vody. Stačí ji pak jenom zalít a ona se vzpamatuje. Pokud ji ale budeme přelívat, ze začátku si ničeho nevšimneme a pak už může být pozdě. Pokud se na květinu podíváme pozorně, popřípadě odkryjeme kousek zeminy, uhnívání se dá odhalit.

Žádné živiny

Protože květina roste v květináči, ve kterém je stále stejná zemina, může se často stát, že v půdě dojde živina. Samotným zaléváním květině sice některé živiny předáváte, je jich ale hodně málo. Proto je dobré čas od času přidat květině trochu hnojiva s živinami. Máme tu pro vás také skvělý a jednoduchý tip:

Někdy stačí použít venkovní stojatou vodu, ve které je daleko více živin, nežli ve vodě z kohoutku. Pokud budete střídat druhy vod, kterými květinu zaléváte, velmi jí to prospěje.

Pro zvýšení obsahu živin v půdě můžete použit i různá domácí hnojiva, nebo čas od času zeminu vyměnit.

Hnojiva pro pokojové rostliny

Jako správnou výživu pro pokojové rostliny můžete použít různé kapalná hnojiva, která se přidávají do zálivky. Velmi dobře se osvědčil Kristalon pro pokojové rostliny, krystalické vodopropustné hnojivo.

Nechcete-li přidávat výživu do zálivky, využijte hnojivé tyčinky. Hnojivé tyčinky se jednoduše zapíchnou do substrátu v květináči, kde se postupně rozpadají a živiny se uvolňují.

 

[ hana-code-insert ] '’GOOGLE’' is not found