Hnojiva pro muškáty a surfinie aneb jak na rozkvetlý balkón

Obdivujete v časopisech krásné muškátové vodopády padající z balkonů na alpských chatách? Puste se do pěstování muškátů, použijte správné suroviny a dostatek výživy a i Váš balkon může rozkvést do krásy.

Pro úspěšné pěstování muškátů, surfínií a další okrasných balkonových květin je důležité dodržet několik zakladních rad a doporučení.

Na prvním místě jsou kvalitní sazenice. Sazenice muškátů, surfínií a balkonových květin nakupujte od prověřených zahradníků. Kupujte pouze zdravé a silné rostliny, dobře prokořeněné, ty pak nebudou mít problém se po přesazení do truhlíku rychle chytnou a rozvinou svůj zdravý a silný růst.

Na další místě je použití samozavlažovacího truhlíku a kvalitního substrátu. V samozavlažovacím truhlíku se vám bude lépe řidit přísun vody. To oceníte Vy a zejména květiny v letním horkém počasí. Všemu pomůže kvalitní substrát určený pro pěstování balkonových květin.

Sazenice, samozavlažovací truhlík a substrát, to jsou tři základní ingredience. Ty doplňují: vaše péče o muškáty ( pravidelná zálivky, odstraňování poškozených částí, zaštipování a další … ) a kvalitní výživa.

Hnojiva pro muškáty a balkonové květiny

Na trhu je velké množství různých granulovaných, krystalických nebo kapalných hnojiv určených pro výživu muškátů. Granulovaná hnojiva se nejčastěji přidávají do substrátu při výsadbě. Ale kvalitní substrát má v sobě již nějaké živiny namíchané.

Krystalické a kapalné hnojiva se přidávají do zálivky. Často se také používají různé podpůrné přípravky a aktivátory růstu.

A jaké je konkrétní doporučení? Každý zahradník má vyzkoušené různé kombinace hnojiv. Jeden z postupů je následující a využívají se při něm oblíbená krystalická hnojiva Kristalon.

Na počátku po přesazení rostlinek do truhlíku používejte do zálivky Kristalon Start. Jak už název napovídá, je určen pro nastartování růstu rostlin. Ve fázi květení přejděte na Kristalon Plod a Květ, který má složení živin ve kterém převládá draslík. Toto složení žene rostliny do květu. Pro podporu růstu a zdravý rostlin je možné doplnit do výživy pomocný přípravek Vitality komplex.

Pro výživu balkonových rostlin se také velmi osvědčila kombinace Kristalonu Gold, který obsahuje aktivátor kvetení a Vitality komplex na podporu zdravý a růstu.

[su_custom_gallery source=”media: 1489,1490,1491,1492″ width=”270″ height=”220″]

Velkou výhodou Kristalonů je jejich použití pro více zahradních plodin a květin. A tak, když koupíte jedno balení například Kristalonu Plod a květ, můžete ho použít nejen pro balkonovky, ale také například pro plodovou zeleninu.

Chcete-li krásný rozkvetlý balkon, věnujte velkou pozornost výběru rostlin, popřejte muškátům a surfiniím pravidelnou péči, zálivku a kvalitní výživu. Muškáty se Vám pak odmění bujným růstem a nádhernými květy. Takový balkon pak budou všichny obdivovat.

úvodní foto: Hans

Přečtěte si také:

[su_posts template=”templates/teaser-loop.php” id=”84,176,246″ posts_per_page=”10″ tax_operator=”0″ order=”asc” orderby=”title”] [su_posts template=”templates/teaser-loop.php” id=”319″ tax_operator=”0″ order=”desc”][su_posts id=”319″][/su_posts]

Napsat komentář