Infrasauny – jaká esa vytáhla proti klasice?

Saunování je známé stovky let a stále se těší značné oblibě. Uvolníte se, prohřejete, zbavíte tělo škodlivin. V saunovém světě se nyní objevila novinka. Infrasauna. Jak název napovídá, funguje na principu infračerveného záření. Oproti klasice se chlubí samými výhodami. Důkazy odhalí následující řádky.

Hlavní výhoda: nezatěžuje tělo

Infrasauna Samoa
Infrasauna Samoa

 

Jak to? Klasická sauna funguje na principu ohřívání těla od okolního vzduchu. Teplota v místnosti se pohybuje okolo 60 – 100 °C. Naproti tomu teplota  infrasauny nikdy nevystoupá nad 60 °C. Infračervené paprsky pronikají přímo do tkání do hloubky až 4 cm a zahřívají je. Do prostoru se tak uvolní jen zbytkové teplo.

Pocení organismu nastává již při teplotě okolo 50 °C. Tělo vyzařovanou energii z 80 – 90 % vstřebává a pocení je tak 3-4 x intenzivnější než u klasické sauny. Jde o velmi bezpečnou technologii, používá se i v dětských inkubátorech.

Saunování v ložnici?

Ano, jde to! Infrasauna se bez problému vejde i do malých bytů. Nemusíte se pouštět do složitých stavebních úprav. Vystačíte si prostorem o cca 1 m2 a běžnou elektrickou zásuvkou 230 V. Montáž a instalaci zvládnete ve 2 lidech během půl hodiny. Kam ji umístíte, je zkrátka jenom na vás.

Cenově příznivá

Prohřívat se můžete téměř za hubičku. Na pořízení infrasauny si vystačíte s pár tisícovkami, provoz je srovnatelný s napařovací žehličkou. Pro inspiraci nahlédněte na Mountfield.cz nebo rovnou navštivte některou z jejich prodejen. Odborníci poradí, jaký model bude vhodný právě do vašeho bytu.

Zdravotní a relaxační účinky

Pobývat v infrasauně může úplně každý. Díky zmiňované technologii infrasauny se teplota vzduchu pohybuje pouze mezi 20 – 50 °C. Ať už jste alergik, astmatik či máte problémy s tlakem, konečně si saunování také užijete.

Infrasauna:

  • prohřeje unavené svalstvo, uvolníte se a tělo regeneruje
  • zvyšuje prokrvení kůže, napomáhá hojit drobné ranky a jizvy, ekzém, dokonce odstraňuje akné
  • díky intenzivnějšímu pocení se z těla odplavují škodliviny, pleť se zjemňuje a ubývá celulitida
  • pomáhá při revmatismu, artritidě, chronických bolestech v krku
  • prohřeje svaly před sportem a naopak po tréninku příjemně uvolní

A to nejlepší nakonec. Uklidňující účinky infrasauny si můžete dopřát každý den. Doporučuje se v ní pobývat 20 – 40 minut při teplotě 50 – 60 °C. Na co ještě čekáte?

foto: Mountfield.cz

 

Napsat komentář