Praktické uskladnění zahradní nářadí šetří čas a peníze

Řada zahrádkářů a chalupářů proměnila okolí svého domu zahrady nebo chaty v malé skladiště. Různé prkna, staré palety, cihly a jiné zbytky ze stavby a jiné podobné věci se hromadí. Každý si říká ” To se ještě bude hodit”. Vážně? Uklizené a uspořádané okolí domu a čistá zahrada usnadňuje její údržbu a šetří čas. Jak dále zajistit krásnou zahradu bez námahy: 7 tipů pro krásnou zahradu bez námahy

Podobně jako se zahradou by jsme měli nakládat i se zahradním nářadím a stroji.

Zahradní nářadí a stroje nám dobře slouží pokud jsou plně funkční. Pečlivá péče a údržba o nářadí se nám vrátí při je používání. Správná funkčnost nářadí snižuje námahu při práci.

Stojany a držáky na nářadí

Pořádek v nářadí  šetří námahu a čas. Ať už skladujete nářadí kdekoliv, mělo by být uloženo přehledně a bezpečně. Existuje mnoho různých možností jak zahradní nářadí uskladnit a uspořádat.

drzak toolflex
držák nářadí Toolflex

Různé dřevěné úložné systémy si můžeme zhotovit doma sami nebo využít nabídky obchodů. V zahradních centrech a hobby marketech je velká nabídka různých stojanů a závěsných zařízení. Sestavy různých háčků a držáku na zavěšení hrábí, rýčů a motyk. Podobně můžete uskladnit i různé drobné nářadí a zahradní nůžky.

Na uskladnění nářadí pamatují i výrobci nářadí. Zahradní nářadí mají již v sobě připravené otvory na zavěšení nebo jsou dodávány s kryty, které obsahují oko pro zavěšení. Velmi dobrým příklad jsou například známě sekery od Fiskars, které jsou dodávány s krytem ostří. Máme tak zajištěnou bezpečnost při skladování a přepravě a zároveň kryt má velké a praktické oko na zavěšení.

Sekera Fiskars - kryt ostří s okem na zavěšení
Sekera Fiskars – kryt ostří s okem na zavěšení

Řada prémiových značek zahradního nářadí nabízí pro své nářadí vlastní úložné a závěsné systémy.

Závěsná lišta na nářadí - Wolf-Garten
Závěsná lišta na nářadí – Wolf-Garten

Pro uskladnění využijte zahradní domek

Nemáte-li místo v garáži nebo ve sklepě, uskladníte nářadí nejlépe v zahradním domku. Zde je na trhu nepřeberné množství variant velikostí zahradních domků a chat. Záleží jen Vašich potřebách, prostorových a finančních možnostech. Při výběru si dobře rozmyslete co vše budete v zahradním domku skladovat a k čemu bude dále sloužit. A zase je třeba v něm udržovat pořádek.

Domek by měl být dostatečně vysoký a zdi stabilní. Vysoký vnitřní prostor a dveře chrání naše zdraví, pozor na hlavu … . Pevné a stabilní zdi nám dobře poslouží pro upevnění systému na zavěšení nářadí. V dnešní době jsou i některé sekačky vybaveny okem nebo speciální madlem pro zavěšení. Složená a zavěšená sekačka šetří prostor.

Velikost dveří, šířka a výška, je důležitá nejen pro naši bezpečnost a hlavu, ale také pro snadný pohyb. Sekačka, kolečko nebo drtič větví musí dveřmi snadno projít. Domky mají většinou práh. Připravte si proto nájezdy nebo nájezdové plochy.

Při volbě zahradního domku mějte na paměti také jeho další využití. Větší přesah střechy nám může sloužit pro skladování palivového dřeva. Vhodné je k domu přivést vodu a na domek připevnit kohoutek.  Samozřejmostí je u nás dobré zabezpečení zahradního domku.

Nenechávejte nářadí ležet venku a vždy po práci nářadí očištěte a uskladněte na určené místo. U zahradního nářadí nezáleží jen na kvalitě, ale dobrá údržba a správné uskladnění šetří čas, námahu a peníze.

úvodní foto: sharpenededges.com

 

[ hana-code-insert ] '’GOOGLE’' is not found

 

Napsat komentář