Vertikální štípač dříví Scheppach HL 1200s

Až se zima zeptá … . Jak jste připraveni, máte naštípáno? Pro ty z Vás , kteří zpracováváte a připravujete dřevo na topení z větší polen je zde představení Vertikálního štípače dříví Scheppach HL 1200s, který je vhodný pro štípání polen s maximální délkou 137 cm a průměrem 40 cm.

Díky štípacímu tlaku 12 tun a kvalitě konstrukce, kterou vždy přináší značka Scheppach, jde o skvělého a výkonného pomocníka pro zpracování a štípání dřeva.

Základní přestavení – vertikální štípač dřeva Scheppach HL 1200s

vertikální štípač dřeva Scheppach HL 1200s

Štípačka na dřevo HL 1200s je dobrou volbou pro náročné uživatele. Snadno si poradí s jakýmkoliv typem dřeva, a to až do délky 137 cm. Mohutný tlak 12 tun má základ v nové konstrukci stroje, na které byly použity ocelové plechy o tloušťce až 6 mm, což je v tomto segmentu naprosto unikátní.

Základna štípačky je speciálně vyztužena,  má významný podíl na stabilitě a tuhosti celého stroje. Díky tomu má Scheppach HL 1200s delší životnost a výborně odolává všem deformacím při štípání i velmi tvrdých druhů dřeva.

button

Technické údaje Scheppach HL 1200s

 • Štípací tlak (t) 12
 • Typ motoru 400V, 50 Hz
 • Příkon (W) 3500
 • Rychlost štípání (cm/s) 5.2
 • Rychlost zpět (cm/s) 22
 • Délka polena (cm) 61,5/89/137
 • Průměr polena (cm) 40
 • Výška stolu (mm) 70/550/830
 • Objem olejové náplně (l) 7
 • Hmotnost (Kg): 165.00
 • Rozměry balení (cm): 73 x 44 x 108

Konstrukce – Snadnější manipulace s těžkými poleny

Konstrukce vertikální štípačky Scheppach je přizpůsobena pro práci s těžkými poleny. Štípačka je vybavena extrémně nízkou základnou, díky které nemusíte zvedat těžká polena do výšky.

Pro kratší polena je stroj vybaven výklopným a dalším odnímacím pracovním stolem. Ke stroji lze dokoupit přídavný rozšiřovací nebo čtyřramenný klín, které výborně poslouží na dělení silnějších nebo dlouhých polen.

vertikální štípač dřeva Scheppach HL 1200s -1vertikální štípač dřeva Scheppach HL 1200s - 2

button

Technologii Scheppach

Díky technologii Scheppach můžete při štípání ušetřit i mnoho času a elektrické energie.

 • velmi vysoká rychlost zpětného pohybu pístu 22 cm/s
 •  systém Vario – do štípače je zabudován systéme Vario, díky kterému si můžete nastavit pracovní délku pístu podle velikosti polena. Nemusíte tudíž čekat až Vám píst vyjede do správné polohy a práce je mnohem rychleji hotová.

Díky těmto dvěma výhodám zvládnete za jednotku času mnohem více štípacích cyklů než u jiných strojů a práce je mnohem rychleji hotova. Velká kola a transportní madlo dovolují lehkou manipulaci s celým strojem.

Jak funguje štípačka na dřevo

Elektrický motor pohání hydraulický okruh, který stlačuje pracovní část stroje – klín proti polenu, které je  umístěno do štípačky. Spodní stolice u vertikální  štípačky slouží jako pevný protipól. U horizontální štípačky je napevno uchycen klín a proti němu se pohybuje kovový blok, který tlačí poleno na klín.

Horizontální štípačky mají menší pracovní tlak a jsou vhodné pro zpracování meších polen, je s nimi zase lepší manipulace, protože je jejich váha nižší než u vertikální. Více o výběru štípačky na dřevo si přečtěte v článku: Jak vybrat štípač dřeva

Štípací část tvoří většinou klín. Jde vyměnit za štípací kříž nebo čtyř-ramenný klín, který poleno rozčtvrtí.

plusvysoký štípací výkon – až 12 tun
pluspro dlouhá polena – až 137 cm
pluszvládne tvrdé dřevo
plusmasivní a pevná konstrukce

button