Přírodní kosmetika pomůže odstranit příčinu problému pokožky

Pokud stále hledáte produkty, které konečně zaujmou ve vaší koupelně své stále místo, zkuste se porozhlédnout v nabídce přírodní kosmetiky. Avšak i v případě, že už jste své oblíbené výrobky našli, doplňte je také o produkty zbavené syntetických látek. Nejde přitom pouze o bohulibou činnost, kdy šetříte životní prostředí, ale především i o váš příjemný pocit z hýčkání pleti a těla zdravými a kvalitními surovinami.

Co dalšího pro vás může kosmetika bez přidané chemie ještě udělat?

Čtěte etikety

Je třeba ale dávat pozor a číst etikety, protože i přírodní produkty mohou obsahovat plno syntetických přísad. Zatím neexistuje zákon, který by určoval minimální množství obsažených přírodních složek.

Může se tak stát, že kosmetika propagovaná jako zdraví prospěšná bude v sobě ukrývat i hliníkové soli, PEG složky a další látky.

Pokud si chcete dopřát výhody péče kvalitních a nedráždivých přípravků, je třeba vybírat takové výrobky, které obsahují alespoň 95% přírodních ingrediencí.

O značce Ben & Anna

Ben & Anna není jen značka, je to skutečný, mladý a sympatický pár. Po dlouhých letech života v Berlíně, bušícím srdci Německa, se rozhodli vrátit zpět na venkov a žít v souladu s přírodou. A příroda je začala inspirovat natolik, že se vrhli do vývoje produktů, které budou splňovat jejich přísné požadavky. Prohlédnout produkty značky Ben & Anna >>

V čem se liší od běžné kosmetiky?

Účinky bio produktů bývají sice pomalejší, jejich výsledek je ale trvalejší. Konvenční kosmetika problémy pleti pouze překrývá nebo je potlačuje, přírodní avšak pracuje na principu vyrovnání přirozeného stavu pleti, kdy se příčinu problému snaží přímo odstranit.

Oproti běžné kosmetice je navíc:

 • bez chemických látek;
 • ohleduplná k lidskému organismu – protože co si naneseme na pleť a kůži, se vstřebá dovnitř;
 • příčinu potíží spravující;
 • nezatěžující životní prostředí – obaly jsou většinou plně recyklovatelné;
 • a lépe poznáte typ a vlastnosti své pokožky.

Přečtěte si >> Eko-příručka pro slunkomily. Jak na bezpečné opalování?

Nahraďte jednotlivé přípravky jejich zdravější variantou

Nepoužívejte zbytečně přípravky obsahující různé chemické látky tam, kde to není potřeba.

Antiperspirant, který je už ze své podstaty založen na obsahu hliníkových solí, sice zdravější alternativou nenahradíte, ale spoustu produktů ano.

Kvalitnější péči a také čistější vůni získáte, když se podle vašeho typu pokožky rozhodnete pro bio:

 • sprchové gely nabízející plné aroma obsažených ingrediencí;
 • šampóny dostupné pro všechny typy vlasů;
 • deodoranty bez přidané chemie a hliníkových solí;
 • tělová mléka pro potřebnou hydrataci;
 • přísady do koupele;
 • nebo pečující balzámy na rty.

OnlyBio je kosmetická řada přípravků pro péči o tělo i vlasy pro dospělé, děti i novorozence. Na první dobrou vás překvapí svou přívětivou nekompromisností. Ve všech produktech je garantovaných minimálně 99 % přírodních složek, přičemž zbylé 1 % tvoří jen neškodné konzervanty (například kyselina citronová, sorban draselný nebo benzoát sodný). Kosmetická řada OnlyBio má certifikát EcoCert Cosmos NaturalVše od OnlyBio >>

Dopřejte si všechny výhody

Používáním přírodní kosmetiky nejen nebudete zatěžovat své tělo chemickými látkami, které se vám dostávají přes kůži do organismu, ale také dostanete pleť přirozeným způsobem opět do kondice.

V neposlední řadě budete také ohleduplní k životnímu prostředí.

Můj tip:

Incognito Přírodní repelent ve spreji (100 ml)100% – ochrana proti veškerému hmyzu

Repelentní sprej od Incognito je zcela výjimečný – je 100% přírodní a přesto má stejnou absolutní účinnost proti komárům, klíšťatům, muškám, ovádům, blechám, vosám či včelám. Chrání jak proti běžným komárům, tak i proti moskytům přenášející viry zika, malárii, dengue a chikungunya a všem dalším 3 500 druhům bodavého hmyzu.

Repelentní sprej od Incognito může používat celá rodina včetně malých dětí a miminek od 3 měsíců věku.