Recenze plynového grilu Weber Spirit E-320 Original GBS

https://www.rosmarinus.cz/Gril-Weber-Spirit-E-320Jestli se pídíte po grilu, na který je spoleh a poradí si i nečekaným přepadem desetičlenné smečky hladových kamarádů, jestliže sháníte gril, na kterém si uděláte i něco víc než jen buřta nebo klobásu, jestli hledáte gril, který vám svým vzhledem nebude dělat ostudu, jste na správné stopě.

Grily v černém

Hned při prvním pohledu na plynový gril Weber Spirit E-320 Original GBS vás napadne, že tento gril má nápadně rád černou barvu. A skutečně, vcelku elegantnímu vzhledu (dáli se vůbec o grilu říct, že je elegantní) dominuje temně lesklá čerň. V kontrastu s tím jsou jen regulační knoflíky a madlo od dvířek od skříňky. Jinak je černý od hlavy až k patě a nutno přiznat, že mu to sekne.

Rozhodně lepší než gril sakumprásk z nerezu, který v jednom kuse hází prasátka a sotva se o něj otřete, už je poškrábaný.

plynový gril Weber Spirit E-320 Original GBSplynový gril Weber Spirit E-320 Original GBS

Nesuď gril jen podle vzhledu

Design je sice krásná věc, ale podobně jako u aut, je stejně nejdůležitější, co má gril schovaný pod kapotou. A u Spiritu E-320 Original GBS jsou pod grilovacím roštem schovány tři nerezové hořáky, které dosahují výkonu 9,4 kW, když k tomu připočteme výkon postranního hořáku, který je zabudován v levém bočním pultíku, dosahuje gril Spirit E-320 Original GBS výkonu 12,9 kW.

Přívod plynu se ovládá jednoduše pomocí regulačních kohoutků a samotný gril se zapaluje pomocí speciálního zapalovacího systému Crossover. Aktuální výši teploty uvnitř grilu ukazuje teploměr s budíkem důvtipně zabudovaný do víka grilu. Při grilování tak stačí letmý pohled na ciferník teploměru a už víte, jestli otočit regulačním kohoutkem doleva nebo doprava.

Tenhle gril jen tak neblafne

Aby při grilování nedocházelo zbytečně ke vzplanutí vypečeného tuku nebo grilovacích šťáv, jsou všechny tři hořáky chráněny speciálními kryty, tzv. aroma kolejnicemi. Tyto chrániče ze smaltované oceli zabraňují vypečenému tuku, aby se dostal do trysek hořáků. Nedochází tak k nebezpečnému požáru a navíc se při grilování netvoří tolik zdraví škodlivých karcinogenních látek.

Weber Spirit E-320 Original GBSWeber Spirit E-320 Original GBS
Weber Spirit E-320 Original GBSWeber Spirit E-320 Original GBS

Grilovací rošt s dírou je super věc

Perfektní nápad, který posouvá možnosti grilu o pořádný kus dopředu, je grilovací rošt s vyndavacím středem. Ten lze po vyjmutí z roštu nahradit různými druhy litinového nádobí a jiného příslušenství, které umožňuje na grilu připravit i taková jídla, která byste si ještě včera na grilu neuměli ani představit.

S litinovou pánví zvládnete připravit chutné lívance nebo palačinky, v litinovém hrnci uvaříte klasický guláš a na mřížce Sear Grate z těžké litiny uděláte ty nejlepší hovězí steaky s krásným otiskem grilovací mřížky. Navíc i samotné rozměry grilovacího roštu jsou víc než uspokojivé a na ploše 60 x 45 centimetrů připravíte naráz dost jídla i pro desetičlennou partu kamarádů a přátel.

plynový gril Weber Spirit E-320 Original GBS plynový gril Weber Spirit E-320 Original GBS

Na grilování je super, ale není to gril za pár šestáků

A kde jsou nějaké klady a zápory? Výhody a nevýhody? Zde jsou:

Shrnuto jednou větou: Weber Spirit E-320 Original GBS je spolehlivý, vcelku pěkný gril, který umožňuje jednoduché i pestré grilování pro malou či velkou skupinu lidí, takže se ideálně hodí jak pro obyčejné grilování ve dvou o víkendu na chatě, ale i pro různé večírky, svatební hostiny, rodinné večírky a další slavnostní události.

Až na drobné maličkosti (jako třeba množství protopeného plynu při intenzivním grilování) není grilu Spirit E-320 Original moc co vytknout, takže nezbývá už nic než jen zvážit si, zda pro takový gril najdu využití a zda se mi vyplatí za něj ty peníze vyplatit. Ne každý je totiž i přes upřímný zájem o grilování, ochotný vysázet za zahradní gril na dřevo částku blížící se dvou desítkám tisíc korun.

Klady a výhody

  • jednoduché ovládání a regulace
  • grilování pro menší i větší společnost, velká velikost grilovací plochy
  • praktický grilovací rošt s vydávacím středem
  • tři hořáky chráněny speciálními kryty, tzv. aroma kolejnicemi
  • pěkný a funkční design

Nevýhody

  • vyšší cena

Základní technické údaje a parametry

Rozměry grilovacího roštu60 x 45 cm
Výška grilu160 cm
Šířka grilu132 cm
Hloubka grilu82 cm
Termosonda v poklopuANO
Hmotnost48 kg
Barvačerná
Rozměry transportního balení65 x 68,5 x 81,5 cm

Kde koupit? 

Plynový gril Weber Spirit E-320 Original GBS a další grily od Webera si vyberte u specialisty na značku zahradních a plynových grilů Weber: grilykrby.cz

Firma také provozuje dvě kamenné prodejny s nejvyšší certifikací Weber World Partner – prodejnu grilů v nákupní galerii Harfa a prodejnu grilů v zahradním centru Vladeko. Více info najdete na grilykrby.cz

 

[button link=”https://www.rosmarinus.cz/Gril-Weber-Spirit-E-320 ” type=”big” newwindow=”yes”] Koupit Plynový gril Weber Spirit E-320 Original GBS[/button]