Trampolína na zahradě – zábava pro děti a dospělé

Trampolína se na zahradách objevuje stále častěji. Pro hry a zábavu ji nejčastěji využívají děti. Skáčou a radují se. Zaskákejte si na trampolíně i Vy, dospělí. Poznejte ten skvělý zábavný prožitek a volnost pohybu. A udělejte zároveň něco pro své zdraví.

 Účinky skákání na trampolíně pro naše zdraví

Sportování na trampolíně přináší našemu tělu několik zajímavých benefitů. V prvé řadě je to radost a zlepšení nálady.

Skákání na trampolíně velmi prospívá našemu tělu. Zdokonalujeme naši koordinaci pohybů, zpevňuje a posiluje svaly. Měkké dopady šetří naše klouby, ale zároveň spotřebováváme energii a tím spalujeme tuky a hubneme. Skoky na trampolíně nejvíce posílí břišní a zádové svaly a svaly pánevního dna. Dále zlepšujeme svůj oběhový systém, výdrž a aerobní kapacitu. Ano, trampolíny jsou prospěšné i pro dospělé.

 Jak vybrat správnou trampolínu

Na prvním místě při skákání by měla být bezpečnost. Je jedno jestli využívají trampolínu děti nebo dospělí, ale vždy si vybíráme trampolínu z kvalitních materiálů, s ochrannými a bezpečnostními prvky.

Materiál trampolíny je důležitý z hlediska její bezpečnosti a pro její dlouhou životnost. Měl by být pevný, stabilní a odolný povětrnostním vlivům. Tato odolnost je důležitá, trampolínu ze zahrady každý den neuklízíme, je třeba aby byla odolná. Vyvarujte se nákupu trampolíny ze slabého PE ( polyetylén ). Polyetylén málo odolává povětrnostním vlivů a brzy se rozpadne. Volte trampolínu z pevnějšího a odolného PVC s mřížkou.

Hlavním bezpečnostním prvkem na trampolíně je ochranná síť. Skáčou-li na trampolíně děti, je ochranná síť nezbytná. Vždy myslete na to, že s větší plochou trampolíny, jsou skoky vyšší. Proto platí, že s velikostí plochy trampolíny by se měla zvyšovat výška ochranné sítě. Ochranná síť je dodávána k trampolínám jako příslušenství. U některých prodejců je možné objednat zvýhodněný komplet – trampolínu a ochrannou síť.

Dalším významným bezpečnostním prvkem jsou kryty kovových částí. Vždy musí být železné části trampolíny a její pružiny bezpečně zakryté. Kryty by měli být měkké, ale zároveň pevné. Nemusíte pak mít strach, že při skákání skončíte mezi pružinami.

Trampolína musí být velmi stabilní. Samozřejmostí u trampolíny pro dospělé jsou alespoň 4 „u“ nohy. Správné vyvážení a stabilita Vám umožní skákání na celé ploše trampolíny bez nebezpečí převrácení.

U trampolíny pro dospělé je samozřejmě důležitá také její nosnost. Vždy sledujte parametr: maximální doporučená váha skákajícího. Například trampolína Pro-line 08 od nizozemské společnosti Avyna má nosnost 160 kg.

Příslušenství pro trampolíny

U specializovaných prodejců je v sortimentu zařazeno různé příslušenství pro trampolíny. Hlavní je, již zmíněná, ochranná síť. Dále je vhodné dokoupit schůdky. Zajistíte si pohodlný přístup na trampolínu. Praktická je také ochranná plachta. Jedete na dovolenou nebo je špatná předpověď počasí na delší dobu? Krycí plachta ochrání trampolínu před všemi přírodními vlivy jako je déšť, sluneční záření, ale i před mechanickým poškozením cizími tělesy v době, kdy není trampolína aktivně využívána, a tím prodloužíte její životnost. Originální příslušenství je vždy upraveno pro danou trampolínu, nemusí se upravovat a má snadnou montáž.

Trampolína je vhodná pro celou rodinu. Skákání na trampolíně Vás bude bavit. Přinese vám na zahradu zábavu a zároveň uděláte něco pro své zdraví.

foto: Avyna

[ hana-code-insert ] '’GOOGLE’' is not found

 

Napsat komentář