Antiparazitní obojky a antiparazitika

Blechy a klíšťata jsou nepříjemné pro člověka, ale také pro naše domácí mazlíčky. Blechy a klíšťata mohou pro zvíře znamenat vážné zdravotní potíže. Účinná antiparazitika ochrání před možnými riziky vašeho pejska během celého roku.

Psy proti klíšťatům neočkujeme, používají se různá antiparazitika v různých formách. Nejčastěji vybíráme z těchto tří forem ochrany proti klíšťatům:

Nově se začínají také používat žvýkací tablety.

Při výběru antiparazitika se přihlíží k velikosti psa a také zda máme doma psa a kočku, protože některé přípravky pro pejsky nejsou pro kočky vhodné, například oblíbený a účinný přípravek Scalibor, je pro kočky nebezpečný.

Nyní k jednotlivým druhům antiparazitik pro psy:

Spot-On přípravky – antiparazitní pipety

Tyto přípravky se aplikují přímo na kůži pomocí pipety. Účinek je asi 4 týdny. Snižuje se při častém namočení srsti. Tyto přípravky jsou vhodné pro menší plemena. Máte Čivavu nebo Yorkšíra? Zvolte antiparazitní pipety. Jsou pro ně bezpečnější. Po skončení jejich účinnosti aplikaci opakujte. Doporučujeme Frontline Combo pipetu.

Frontline Combo Spot on DogFrontline Combo Spot on cat

Antiparazitní obojky

Velmi oblíbené pro velká plemena psů. Účinná látka se postupně uvolňuje třením do lipidové vrstvy kůže zvířete. Zde setrvává a chrání psa před parazity a klíšťaty.

Účinnost antiparazitních obojků je 5-7 měsíců, jsou určena pro střední a velká plemena. Kvalitní obojky jsou voděodolné a nezapáchají. O obojky je nutné se starat a čistit je – ze špinavého obojku se hůře uvolňuje účinná látka.

Doporučujeme antiparazitní obojky značky Bayer, Scalibor, Foresto a Kiltix.

Obojek Bayer Kiltix antiparazitní obojek 53 cmObojek Scalibor Protectorband antiparazitní obojek pro psy - 65 cm

Antiparazitní spreje

Antiparazitní spreje jsou oblíbené pro rychlou aplikaci. Aplikují se ze vzdálenosti 10 – 20 cm, postříkejte celý povrch těla zvířete. Účinnost až 3-5 týdnů. Vhodné pro zejména pro menší plemena.

Správné použití Antiparazitních přípravků a obojků

  • antiparazitní přípravky nekombinujte a nenasazujte nový přípravek před uplynutím účinku již použitého antiparazitika
  • vyberte odpovídající velikost obojku či odpovídající označení na pipetě, které se shoduje s váhou vašeho psa
  • důkladně si přečtěte příbalové informace
  • v případě nežádoucích účinků je potřeba vyhledat veterináře

 

[ hana-code-insert ] '’GOOGLE’' is not found