10 nejoblíbenějších produktů pro okrasný trávník

Vybrali jsme pro Vás 10 nejoblíbenějších produktů pro okrasný trávník. U těchto produktů oceníte jejich kvalitu a jednoduché použití. Patří k tomu nejlepšímu, co se pro okrasný trávník u nás nabízí. Je to pro Vás taková inspirace. Prověřené a oblíbené produkty, které vás při údržbě trávníku nezklamou.

Najděte si i vy Vašeho favorita!

1. Travin – Trávníkové hnojivo s účinkem proti plevelům

Nejprodávanější trávníkové hnojivo, i když to čisté hnojivo vlastně není … .

Travin – hnojivo na trávníky s účinkem proti plevelům představuje moderní způsob likvidace plevelů.

Přípravek se jednoduše aplikuje přímo do trávníku, kde likviduje dvouděložné plevele a současně významně vyživuje trávník. Hnojivo s přídavkem selektivních herbicidů a zeolitu je ve vodě nerozpustné a vydrží aktivně působit v trávníku po dobu 2 měsíců.

Dávkování a balení

 • 30 g/m2

Hnojivo Travin je nabízeno ve 4 různých baleních:

FLORIA - TRAVIN_0,8_kgtravin 4 kgtravin 8 kgTravin 20 kg - novy obal
0,8 kg4 kg8 kg20 kg
pro plochu 26 m2pro plochu 133 m2pro plochu 266 m2pro plochu 667 m2
koupit >>koupit >>koupit >>koupit >>

Složení

směs živin N-P-K:  (14,1 – 3,8 – 5,1) + 1,4% Mg

účinné látky proti plevelům: fluroxypyr: 1,3 – 2,0 g / kg, clopyralid: 0,2- 0,5 g / kg

Aplikace Travinu

Aplikace se provádí rozhozem na trávník.

 • po aplikaci je dobré trávník zalít či počkat na srážky – účinkem vody dojde k rychlejšímu vyplavení živin a nastartuje se uvolňování selektivních herbicidů do půdy, z níž vstupují přes kořeny do plevelů a účinkují pozvolna po dobu 2 měsíců
 • ošetření trávníků lze opakovat stejným způsobem po 2 měsících
 • nikdy neaplikujte přípravek na přímém slunci za teplot přes 25°C
 • aplikujte nejdříve 2 – 3 dny po sečení

Díky mechanismu účinku Travinu přípravek neškodí domácím mazlíčkům ani dětem, které si na trávníku hrají. Po 24 hodinách od aplikace je pohyb po trávníku naprosto bezpečný.

2. Hnojiva proti mechu – Trávníková hnojiva s účinkem proti mechu

Hnojiva dodají trávníku výživu a pomáhají likvidovat mech v trávníku. Obsahují vysoký podíl železa. Hnojiva jsou granulovaná. Aplikace se provádí rozhozem na trávník.

Při likvidaci mechu je důležité si uvědomit, že hlavní je odstranit příčinu, proč se tvoří mech v trávníku. Nejčastěji je to

 • zastínění
 • nevhodné pH půdy
 • nedostatečná výživa trávníku
 • plsť v trávníku

Základní prevencí proti mechu v trávníku je vertikutace trávníku, při které odstraníme plsť a pravidelná péče o trávník a jeho kvalitní a dostatečná výživa. Trávník pak bude vitální a zdravý a bude mechu lépe konkurovat. Trávníkové hnojivo proti mechu neslouží pro základní výživu trávníku, je to pouze doplněk.

Zvolte pro svůj trávník kvalitní trávníkové hnojivo a svůj plán hnojení trávníku pouze doplňte o hnojiva a přípravky proti mechu.

Hnojivo proti mechu ExpertHnojivo proti mechu L-PM100Hnojivo proti mechu Wolf- Garten LP-M
Expert proti mechuHnojivo Wolf-Garten

LP-M

Hnojivo Wolf-Garten

LP-M

25 kg2,5 kg7,5 kg
koupit >>koupit >>koupit >>

Expert proti mechu

 • Balení: 5 kg, 25 kg
 • Dávkování: 30 g/m2
 • Složení: 14%N + 7% K2O + 18% S + 9%Fe

Hnojivo Wolf- Garten LP-M

 • Balení: 2,5 kg, 7,5 kg
 • Dávkování: 25 g/m2
 • Složení: 14%N + 7% K2O + 9%Fe
 Další hnojiva, která jdou využít pro likvidaci a polačení mechu v trávníku jsou Anti-mech a Zelená skalice. Také se začíná prosazovat a na oblibě u zákazníků hodně získává tekuté hnojivo proti mechu od Wolf-Garten.

3. Trávníková hnojiva řady Garden Boom

Spring, Summer a Autumn – kompletní výživa trávníku po celou vegetaci.

Pro trávník nejoptimálnější variantou je aplikace různých druhů hnojiv, které mají obsah živin uzpůsoben dle potřeb trávníku pro různá roční období. To splní hnojiva Garden Boom.

Jarní hnojivo Garden Boom Spring nastartuje trávník do intenzivního růstu. Letní hnojivo Garden Boom Summer zajistí dobrou odolnost vůči vysokým teplotám a stresovým vlivům, kterým je v tomto období trávník často vystaven. Podzimní hnojivo Garden Boom Autumn zajistí dobré přezimování trávníku v zimním období, ale i rychlejšího start trávníku v jarním období.

Díky kontrolovanému uvolňování živin trávník dostane pravidelné dávky živin a bude mít vitální a zdravý růst po celou vegetaci. Bude hustý a odolný proti chorobám.

doporučený plán výživy trávníku

Na obrázku výše je znázorněn doporučený plán výživy trávníku. Je velmi jednoduchý, každé hnojivo má optimální složení pro své roční období, celý plán výživy pokrývá celou vegetační sezonu.

Pro přesnější aplikaci hnojiv použijte rozmetadlo nebo aplikační vozík.

Řízené uvolňovaní živin

U hnojiv Garden Boom je použita Technologie XCU.

Jde o technologii obalovaného hnojiva. Tato technologie zajišťuje postupné uvolňování živin. Granule je složena močoviny, polymerového obalu, voskové vrstvy s XCU se zelený barvivem a ze síry. Struktura granule je pevná, trvanlivá. Což je velká výhoda při výrobě a při samotné aplikaci. K aktivaci živin a jejich postupnému uvolňování dochází na základě vlhkosti a teploty.

AGRO_GardenBOOM_SPRING_15kg_webAGRO_GardenBOOM_SUMMER_15kg_webAGRO_GardenBOOM_AUTUMN_15kg_web
Garden Boom SpringGarden Boom SummerGarden Boom Autumn
koupit >>koupit >>koupit >>

Garden Boom Spring

 • Balení: 15 kg
 • Složení: 25% dusíku, 5 % fosforu, 12 % draslíku + 3 MgO
 • Dávkování: 30 – 40 g/m2 – 1 balení vystačí pro 375 – 500 m2

Trávníkové hnojivo s optimálním složením živin pro jarní nastartování trávníku. Postupné uvolňování živin po dobu 2-3 měsíce.

Garden Boom Spring je ideální hnojivo pro nastartovní trávníku po zimě. Speciálně upravené složení podporuje rychlý růst a vývoj.

Garden Boom Summer

 • Balení: 15 kg
 • Složení: 20% dusíku, 0 % fosforu, 20% draslíku + 2 MgO
 • Dávkování: 30 – 40 g/m2 – 1 balení vystačí pro 375 – 500 m2

Trávníkové hnojivo s optimálním složením živin pro letní výživu trávníku. Postupné uvolňování živin po dobu 2-3 měsíce.

Vyrovnaný poměr dusíku a draslíku pro optimální příjem živin v letních měsících. Dusík podporuje růst a draslík odolnost pro suchu a vysokým teplotám. Uvolňování živin je postupné a zajistí silný a zdravý trávník.

Garden Boom Autumn

 • Balení: 15 kg
 • Složení: 14% dusíku, 0 % fosforu, 28% draslíku + 3 MgO
 • Dávkování: 30 – 40 g/m2 – 1 balení vystačí pro 375 – 500 m2

Trávníkové hnojivo s optimálním složením živin pro podzimní výživu trávníku. Postupné uvolňování živin po dobu 2-3 měsíce.

Hnojivo Garden Boom Autumn je určeno podzimní výživu trávníku a pro zajištění jeho dobrého přezimování. Speciálně upravené složení živin s vysokým obsahem draslíku dodá trávníku potřebné živiny a velkou odolnost proti nepřízni počasí a nepřímo i jako prevence proti chorobám. Trávník bude lépe odolávat stresovým podmínkám.

Prohlédnout kompletní sortiment hnojiv Garden Boom: Trávníková hnojiva Garden Boom 

Proč vybrat hnojiva s postupným uvolňováním živin

dlouhobé hnojivo

 • Pozvolné uvolňování po dobu několika týdnů až měsíců
 • Minimální riziko popálení trávníku
 • Postupný a pravidelný nárůst trávníku
 • Redukce vyplavování živin a tím efektivnější příjem pro trávník
 • Podpora kořenového systému

4. Trávníková hnojiva Eurogreen s P56

Špičková trávníková hnojiva velmi jemnou granulací obohacená o extrakt PlantaCur® P56.

Řada hnojiv od Eurogren je určena pro celoroční výživu špičkových okrasných trávníků. Toto hnojivo se používá i greenech. Jde o NPK trávníkové hnojivo s hořčíkem a mikroelementy pro hnojení všech trávníkový ploch s vysokým stupněm zátěže.

Hnojivo zajišťuje dlouhodobou výživu bez nárazového růstu. Vymývání živin je minimalizováno kontrolovaným uvolňováním odpovídající požadavkům rostlin. Vyvážený obsah živin zajišťuje optimální výživu v daném ročním období. Obsahují hořčík a železo  a další mikroprvky, které podporují barvu listu a fotosyntézu.

Hnojiva mají postupné uvolňování živin po dobu 10-12 týdnů.

Granulace hnojiv

Hnojiva z této řady se vyznačují jemnou granulací Elite:0,5 – 1,2 mm.

Čím jemnější granulace hnojiva, tím rovnoměrnější rozmístění živin po ploše trávníku. Granulace elite tj. 25 000 granulí na 1 m2. Vhodná pro nízko sekané trávníky, lze výhodně použít pro trávníky, kde si hrají děti. Granule neleží na trávníku, ale propadnou až na půdu

PlantaCur® P56

PlantaCur® P56 je extrakt, který je patentovaným postupem vyrobený z Lychnis viscaria.

Aplikací hnojiva se zlepšuje zásobení živinami a současně se posilují rostliny prostředkem PlantaCur® P56, který zlepšuje vitalitu růstu a podporuje kořenový system. Se silným ochranným mechanismem (“indukovaná rezistence”) jsou rostliny velmi odolné stresovým situacím.

Trávníkové hnojivo Spring P56

 • Balení: 25 kg
 • Složení ( NPK ): 25-5-9 + S+ Fe a mikroelementy
 • Dávkování: 20 až 30 g/m2, balení vystačí pro 830 – 1250 m2Speciální jarní hnojivo pro rychlý jarní růst trávníku s mikroelementy. Kombinace různých typů dusíku umožňuje rychlé působení i při nižších teplotách.

Trávníkové hnojivo Greens P56

 • Balení: 25 kg
 • Složení ( NPK ): 20-5-9 + Mg + S+ Fe a mikroelementy
 • Dávkování: 20 až 30 g/m2, balení vystačí pro 830 – 1250 m2

Greens P56 je nejlepší doporučení pro celoroční výživu špičkových okrasných trávníků. Toto hnojivo se používá i greenech. NPK trávníkové hnojivo s hořčíkem a mikroelementy pro hnojení všech trávníkový ploch s vysokým stupněm zátěže.

Trávníkové hnojivo High-K P56

 • Balení: 25 kg
 • Složení ( NPK ): 13-0-24 + Mg + S+ Fe a mikroelementy
 • Dávkování: 20 až 30 g/m2, balení vystačí pro 830 – 1250 m2

Špičkové NK trávníkové hnojivo s vysokým obsahem draslíku pro podzimní hnojení a při nedostatku draslíku. Pro exclusivní travníky.

Vysoký obsah dralíku podporuje ochranu trávníku před nemocemi a vymrzáním. Draslík současne podporuje odolnost zátěži a pomáhá překonávat suché letní periody.

Diky hnojivům Eurogreen máte pokrytou celoroční potřebu trávníku na přísun výživových látek a díky P56 mu dodáváte další potřebné a důležité podpůrné “vitamíny”.

5. Travní směs Floria Král Trávníků

Oblíbená a kvalitní travní směs určená pro založení okrasného trávníku s reprezentačním vzhledem u rodinných domů. Travní směs:

 • určená pro založení trávníku v zahradách a okolí rodinných domů
 • složená ze špičkových odrůd trav ideální pro založení reprezentativního trávníku
 • garantované složení travních odrůd (vhodné i pro dosev)
 • vynikající vzhled po celou sezónu při nízkých nárocích na údržbu
 • hustý a pružný drn, který je brzy po založení trávníku schopen zátěže
000781Travní směs Floria Král Trávníků

Balení

Dávkování

 • 25-30 g/m2

Složení

 • Kostřava červená: 40%
 • Lipnice luční: 20%
 • Jílek vytrvalý: 40%

Travní směs Král trávníků je travní směs nejvyšší kvality určená k zakládání reprezentativních ploch v okolí rodinných domů. Po použití této směsi travník vyniká pružným měkkých drnem a je odolný extrémním zátěžím. Vytváří středně jemný, hustý a dobře odnožující trávník.

Travní směs Král trávníku je oblíbena pro svou kvalitu, pěkný vzhled a odolnost při zátěži. Velmi dobře se hodí pro trávník u rodinného domu.

6. Travní směs Garden Boom Regenerace

Směs pro rychlou obnovu okrasných trávníků

AGRO_GardenBOOM_REGENERATION_10kg_web

Garden Boom REGENERACE travní směs je určena pro obnovu poškozených trávníků.

Hlavním benefitem této směsi je velice rychlý růst a zapojení do stávajícího trávníku.

Základem travní směsi Garden Boom Regenerace jsou Jílky vytrvalé, které splňují hlavní požadavek na rychlé zapojení do trávníku a tímobnovení poškozených míst.

Složení

 • Jílek vytrvalý ( Lolium perenne ) 85 %
 • Kostřava červená trsnatá ( Festuca rubra commutata ) 10 %
 • Lipnice luční ( Poa pratensis ) 5 %

Travní směsi Garden Boom

Travní směsi Garden Boom jsou vybraným souborem špičkových travních odrůd.

Jsou vybírány dle klimatických podmínek ČR. Odpovídají hodnotícím systémům RSM (Německo) a STRI (Anglie) a splňují nejvyšší požadavky a kvalitu. Kombinací samotných druhů a odrůd z řady jílku vytrvalého, lipnice luční a kostřav červených vznikla ucelená řada špičkových travních směsí.

V řadě travních směsí a osiv Garden Boom jsou:

 • Sport okrasný zátěžový trávník
 • Park – okrasný trávník s menší intenzitou zátěže
 • Regenerace – směs pro dosev a regeneraci trávníku

7. Travní směs Rasana Super

Špičková travní směs pro nejlepší okrasné trávníky

travní osivo eurogreen

Travní směs Rasana Super špičková travní směs pro nově zakládané trávníkové plochy a obnovu vysoce kvalitních trávníků,nejlepší směs pro stín.

Směs je kompletně ošetřena technologií Headstart. Ošetření technologií Headstart® zkracuje klíčení trav až na 1 týden.

Směs obsahuje Poa supina (Lipnice nízká) – travní druh, který nejlépe snáší stín. Dobře roste ve stínu stromů a budov. V průběhu 2 až 3 let zvyšuje svoji konkurenční schopnost, Poa supina se pak stane hlavní složkou trávníku.

Kombinace vysoce kvalitních odrůd zaručuje reprezentativní a rychle zatížitelný trávník. Nároky na údržbu – výživa a zálivka jsou vzhledem k použitým odrůdám vyšší.

Balení: 10 kg

Dávkování: 20-25 g/m2

Headstart

Headstart je biologický postup, při kterém je osivo ošetřeno speciálním výtažkem mořských řas. Enzymy, které jsou obsaženy v tomto výtažku, urychlují dobu klíčení. A to až o jeden týden. Tím je i zaručena vyšší konkureční schopnost takto ošetřených trav.

 • urychlení klíčení
 • rychlejší vývoj vzcházejících trav
 • optimalizace klíčení

 8. Bateriové Rozmetadlo hnojiv Wolf-Garten WE-B

Rozmetadlo WE-B se postará o jednoduché, rychlé, rovnoměrné a spolehlivé aplikování všech posypových materiálů.

WE-B_use_c

Bateriově poháněné ruční rozmetadlo WE-B se postará o jednoduché, rychlé, rovnoměrné a spolehlivé aplikování všech posypových materiálů jako jsou:

 • osivo
 • hnojivo
 • posypová sůl
 • jemný písek
 • a další posypový materiál

Rozmetadlo WE-B je lehké bateriové rozmetadlo se záběrem 0,5-2,5m, vhodný na plochu do 750 m2.

Další parametry rozmetadla WE-B

 • 3 l zásobník z antistatického plastu
 • regulace otáček a hustoty posypu

4ks baterii AA nejsou součástí dodávky

Rozmetadlo hnojiv lze využít celoročně. V zimních měsících je vhodné použít rozmetadlo pro aplikaci posypové soli. Aplikace je velice rychlá a přesná. Zároveň šetříte finanční prostředky na posypový materiál.

Proč využít rozmetadlo při aplikaci hnojiv

Hlavním důvodem pro použití rozmetadla při aplikaci hnojiv je rovnoměrnost a přesnost aplikace.  Při přesné a rovnoměrné aplikaci hnojiva nehrozí popálení trávníku a trávník roste rovnoměrně po celé své ploše.

Víte jak se aplikuje hnojivo na trávník? Jaký je správný postup? Základní rady a tipy se přečtěte v článku: Jak správně aplikovat hnojivo na trávník.

9. Zádový postřikovač Solo

Pro přesnou aplikaci postřiků si vyberte kvalitní postřikovač.

Zadovy_postrikovac_Solo_425_1

Zahradní postřikovače Solo

Postřikovače Solo se vyznačují velkou kvalitou a funkčností. Kompletní sortiment Solo nabízí postřikovače pro různé použití a využití na zahradě i v domácnosti.

K postřikovačům Solo je k dispozici rozmanité originální příslušenství, které dále rozšíří možnosti využití postřikovačů Solo. Použitím zahradního postřikovače docílíte přesné a bezpečné aplikace přípravků na ochranu rostlin.

Proč zvolit zádový postřikovač Solo

 • Přesné dávkování a snadná obsluha
 • Odolné materiály a kvalitní zpracování
 • Bohaté příslušenství
 • Tradice a kvalita značky Solo

10. Vertikutační hrábě

Dokonalé nářadí pro pročištění trávníků

UG-M 3 [800x600]UR-M 3 [800x600]

Vertikutační hrábě

Vertikutační hrábě s kolečky

Vertikulační hrábě pro dokonalé a důkladné čištění trávníku od mechu a zplsňatelých částí. Vhodné pro menší travnaté plochy. Pro střední a větší plochy zvolte elektrický nebo benzínový vertikutátor.

Kyvně uložené nože usnadňují hrabání a snižují únavu.

Poznámka: součástí dodávky není násada. Doporučená násada je ZM170.

Vertikutační hrábě a násada jsou součastí systému nářadí Wolf-Garten Multi-star. Jedna násada se dá pomocí upínacího systému použít na více různých nástavců.

Samozřejmě je možné vyzdvihnout a doporučit další produkty pro pěkný trávník. Samozřejmě nesníme zapomenout na zahradní techniku – sekačky na trávu, vertikutátory a další. Dovolím si tvrdit, že to je samostatná kapitola a hodně obsáhlá.

Proto jsem připravil samostatné stránky věnované sekačkám a vertikutaci trávníku:

Kde jsou jednotlivé stroje představeny a doporučeny. A zároveň vše doplněno o tipy pro správnou údržbu trávníku.

 

Výše uvedené produkty patří k nejoblíbenějším u zákazníku našeho shopu svet-travniku.cz, jsou na ně velmi dobré ohlasy a zákazníci se k nim vracejí. Novinky z loňského roku – hnojiva a osiva Garden Boom – se velmi dobře uchytily.

Okrasný trávník není nikdy bez práce a bez patřičné a pravidelné údržby. Volte proto kvalitní produkty, které Vám údržbu trávníku usnadní. A zároveň trávníku pomohou.

 

[ hana-code-insert ] '’GOOGLE’' is not found