Kde čerpat inspiraci pro Vaši zahradu

Kde hledat inspiraci pro zahradu? Ideálně přímo v přírodě. Rozhlížet se kolem sebe při toulkách přírodou a brát si inspiraci z přírody. Další možností je prohlížet zahrady v okolí Vašeho bydliště nebo při různých výletech.

Výlet si můžete také udělat do nějaké botanické zahrady nebo arboreta, kde naleznete záhony okrasných květin a dřevin v různých zajímavých a inspirativních seskupení. O botanických zahradách si přečtěte článek: Arboreta a botanické zahrady v ČR

Inspiraci, zejména o okrasných zahradách, můžete načerpat u zahradních architektů. Většina z nich na webových stránkách má rubriku reference, kde se na fotkách rádi pochlubí svým úspěchem a krásnou zahradou.

A dále tu máme různá media: internet, časopisy nebo televizi a jejich hobby pořady typu Receptář nebo Loskuták. A samozřejmě knihy.

Knih u nás v kategorii hobby a zahrady vychází každoročně celá řada. Najdeme v nich různá doporučení pro okrasnou nebo užitkovou zahradu, pěstování okrasných dřevin nebo pěstování různých druhů zeleniny.

V posledních letech nabízejí knihkupectví i knihy v originále, nejvíce od vyhlášených anglických zahradníků. U těchto originálu pozor. Anglické klima je od našeho odlišné … . V překladové literatuře, například v níže doporučené knize od známého zahradníka Johna Brookese, je na to upozorněno. Níže vám představuji tři knihy pro Vaši inspiraci.

3 Knihy pro Vaší zahradní inspiraci

Zahradní detail

Architektonické prvky v zahradě

Zahradní detail Architektonické prvky v zahradě
Drahoslav Šonský, Kateřina Pospíšilová  ·  Vydavatelství: CPRESS, 2015
Běžná cena: 379 Kč, Přejít do obchodu ⇒
 
Vytvořte si zahradu snů! Poradíme vám, jak na to. Zakládáte zahradu a hledáte potřebnou inspiraci pro vytvoření elegantní, a přitom účelné zahradní kompozice? Potřebujete získat cenné informace od zkušených autorů vycházejících z českého prostředí? Pak je tato publikace právě pro vás!

V jednotlivých částech knihy se seznámíte s architektonickými prvky v zahradách a jejich proměnami v čase, přiblížíme vám plošné architektonické prvky současných zahrad (terénní úpravy, cesty, obruby, zpevněné plochy, vodní prvky), dále prostorové prvky (oplocení, brány, zdi stěny, schody, pergoly a loubí, opěry, můstky a lávky, rovněž nezapomeneme na výtvarná díla, zahradní stavby, nábytek, mobilní nádoby a osvětlení zahrad. Zkrátka vše, co potřebujete vědět pro vytvoření vaší zahrady. V závěru knihy najdete případové studie zaměřené na využití architektonických prvků v zahradě, a to s výkresy i fotografiemi šesti naprosto odlišných zahradních kompozic. Přejít do obchodu ⇒

Malé moderní zahrady

Skvělé nápady pro menší prostory

Malé moderní zahrady

John Brookes  ·  Vydavatelství: Knižní klub, 2015
Běžná cena:499 Kč, Přejít do obchodu ⇒

 

Praktická publikace od význačného britského zahradního architekta se zaměřuje na řešení malých prostor.
Uvádí nejrůznější styly (venkovský, pro potěchu oka, gotizující, elegantní, moderní), zabývá se designem, spojením interiéru s přírodou, probírá tvary, vzory, cestičky, schody, balkony, branky, nejvhodnější dlažby, rozmístění velkých nádob, dřevěné terasy, zahradní nábytek a mnoho dalšího. Obsahuje seznam rostlin podle různých kritérií (barva, zajímavý tvar, vhodné k sestříhání, traviny).  Přejít do obchodu ⇒

Japonské zahrady

Japonské zahradyJaponské zahrady
Pavel Číhal, Romana Číhalová  ·  Vydavatelství: Pavel Číhal – Ginkgo, 2015
Běžná cena:2 586 Kč, Přejít do obchodu ⇒

 

V této zcela ojedinělé knižní publikaci dvou knih v dárkovém šubru na křídovém papíře se můžete inspirovat úchvatnými fotografiemi z více než 250 zahrad z celého Japonska!
  • Kniha 1: Inspirace pro tvorbu japonské zahrady

První svazek vás provede 250 japonskými zahradami

  • Kniha 2: Prvky a detaily japonských zahrad

Ve druhém svazku se ponoříte do nejmenších detailů japonských zahrad.

Na více než 1000 stranách najdete jak fotografie suchých, čajových, vodních, parkových či atriových zahrad, tak i prvků a detailů japonských zahrad jako jsou lampy, pítka, cesty, ploty, zástěny, vstupy, potoky, vodopády či dřeviny a jejich tvary. Jedná se o nejucelenější pohled na japonské zahrady, který byl dosud vydán. Přejít do obchodu ⇒
Knihy pro vás jsme vybrali v internetové obchodu Martinus.cz, nechte se inspirovat.
Poznámka: běžná cena = doporučená cena nakladatele, ceny v jednotlivých obchodech se mohou lišit.

 

 
[ hana-code-insert ] '’GOOGLE’' is not found