Myslíte to s grilováním vážně? Pořiďte si kvalitní plynový gril!

Zahradní gril dnes již patří takřka k povinné výbavě každé zahrady a v letních měsících ho pravidelně využívá více než stotisíc Čechů. Naštěstí jsou již dávno pryč doby, kdy lidé grilovali na jednoduchých litinových grilech, které kromě „obyčejného“ grilování nenabízely nic navíc. Dnešní moderní zahradní grily jsou doslova prošpikované řadou patentovaných technologií a grilování na nich je tak nesrovnatelně komfortnější.

Popularita plynových grilů neustále roste

Přestože je mezi lidmi stále mnoho příznivců grilování na klasickém dřevěném uhlí, v posledních letech čím dál více lidí pořizuje gril plynový. Ten nabízí hned několik výhod. První z nich je výrazná úspora času. Ve srovnáním s grilem na dřevěné uhlí není nutné trávit čas rozpalováním uhlíků, stačí jen otočit ovládáním hořáků, stisknout piezzo nebo elektronické zapalování a gril je během chvilky připraven k použití.

Campingaz 4 series RBS LXS
Campingaz 4 series RBS LXS

Snadná je také regulace grilovací teploty, která se opět provádí ovládáním plynových hořáků a navíc jde komfortně sledovat na teploměru integrovaném ve víku grilu. Řada plynových grilů je navíc vybavena i dodatečným příslušenstvím v podobě bočních hořáků, odkládacích prostorů nebo některého z dalších praktických vybavení.

Trend v grilování udávají grily Campingaz®

Jednou ze značek, které patří k naprosté špičce v oblasti zahradního grilování, je i francouzská značka Campingaz®. Ta je v našich končinách velice dobře známá. Vždyť některý z grilů Campingaz dnes využívá již takřka sto tisíc majitelů zahrad a nemovitostí. A není se čemu divit. Tato značka ve svých zahradních grilech využívá hned několik patentovaných technologíí. Asi nejznámější moderní technologií, která ve vývojových centrech značky Campingaz® vznikla, je tzv. RBS® technnologie. Ta využívá speciálně umístěných hořáků po bocích grilovací vany, díky nimž je grilovací teplota rozváděna rovnoměrně po celém roštu.

Hlavním benefitem RBS® technologie je však něco jiného. Díky inovativnímu umístění hořáků odstranil Campingaz® hlavní handicap plynových grilů, kterým byl nepříjemný kouř vznikající odkapáváním šťáv z grilovaných pokrmů na rozpálené plynové hořáky. Celé grilování je tak mnohem zdravější. RBS grily si tak získávají po celém světě řadu příznivců a nejinak je tomu i u nás.

I dříve nepříjemné čištění grilu může být hračkou

Aby zahradní gril dobře a efektivně sloužil a neztrácel na výkonu, je nutné mu po každém grilování věnovat určitou péči. Ideální je očistit rošt nějakým z čistících přípravků nebo kartáčů, to samé platí o dílech, které jsou vystavené kapajícímu omastku nebo žáru vznikajícím při grilování. U grilů na dřevěné uhlí vzniká také navíc povinnost odstranit vyhaslý popel.

Nepříjemnost v podobě čištění grilu řeší elegantně technologie Instaclean®, kterou je vybavena řada modelů grilů Campingaz. Díky ní lze některé díly snadno z grilu vyjmout a umýt je v běžné myčce na nádobí. Gril je tak velice rychle a prakticky bez námahy připraven na další grilování.

úvodní obrázek: give.cz – Campingaz 4 series RBS LXS

Napsat komentář