S vodou zacházejte opatrně – pomůžou vám čerpadla

V Česku nás podle mnoha odborníků v následujících letech čekají sucha, vody je čím dál méně. Tento problém se týká každého jednoho z nás, a ještě více pak majitelů rodinných domů a zahrad, kteří vodou často plýtvají, jen aby jejich trávník byl co nejzelenější a květiny co nejbarevnější.

My ale říkáme, že vodou se dá šetřit, a přitom mít tu nejkrásnější zahradu v širém okolí. Jak? Vezměte si na pomoc vodní čerpadla, využívejte efektivně levnou dešťovou vodu nebo vodu ze studny a šetřete peníze.

[ hana-code-insert ] '’respo’' is not found

Jaké typy čerpadel existují a jak fungují? Vyberte si to pravé podle svých individuálních potřeb.

Ponorná čerpadla – odčerpejte přebytečnou vodu odkudkoliv

Začněme od těch nejjednodušších. Ponorná čerpadla vám pomohou odčerpat vodu z míst, kde není potřeba nebo je dokonce nežádoucí a uplatnit ji později tam, kde se jí naopak nedostává. Dají se využít také k řešení kalamit typu únik vody z pračky nebo na zatopených místech po prudkém dešti.

Existují ponorná čerpadla jak na vodu čistou, tak i na vodu znečištěnou. S dlouhým přívodním kabelem lze tyto čerpadla používat také ve větších hloubkách.

Zahradní čerpadla – zavlažujte vodou ze studně

Elektrická zahradní čerpadla jsou vhodná pro zavlažování, zvyšování tlaku nebo k přečerpávání či vyčerpávání vody z vodovodu, dešťové vody nebo třeba chlorované vody z bazénu.

Běžně se využívají pro čerpání vody ze studně nebo ze sudu se současným připojením zavlažovačů či přímo zavlažovacího systému. Nabízí tak finančně výhodnou variantu distribuce vody po zahradě.

Gardena Zahradní čerpadlo Classic 3000_4_2
Gardena Zahradní čerpadlo Classic 3000_4_2 ( foto: Gardena )

Domácí vodárny a domácí vodní automaty – chytrý systém pro chytrou domácnost

Nejsofistikovanějšími systémy jsou domácí vodárny a domácí vodní automaty. Automaticky distribuují užitkovou vodu ze studně, dešťovou vodu ze zásobníku nebo cisterny do celé domácnosti a na zahradu.

Vodu pak lze využít jak pro závlahu zahrady, tak i například ke splachování toalet nebo pro provoz pračky. To, že systém šetří zásoby vody je samozřejmost, nemusíte se ale bát ani plýtvání elektřinou. Oba typy čerpadel se samy vypínají a zapínají podle potřeby vody, a nejedou tak zbytečně naprázdno.

Gardena Domácí vodní automat 4000_5E Comfort_6
Gardena Domácí vodní automat 4000_5 E Comfort ( foto: Gardena )

A nyní několik tipů od GardenyOd roku 1961, kdy byla Gardena založena v německém Ulmu, je firma synonymem pro inovace a inteligentní řešení zahradních systémů. Gardena vždy představovala ukázkové koncepty, které obohatily trh a byly výsledkem technického pokroku. Právem je proto z hlediska mezinárodní konkurence jednou z nejsilnějších značek v zahradním sektoru. Od roku 2007 je Gardena součástí Husqvarna Group.

Společným měřítkem pro všechny výrobky Gardena je vysoká kvalita, nezaměnitelný design a snaha vyhovět požadavkům uživatelů na ještě větší pohodlí a užívání si na zahradě. A v čerpadlech je Gardena silná.

GARDENA Ponorné čerpadlo 7000/C

Snadné odčerpávání čisté vody s automatickým řízením

GARDENA Ponorné čerpadlo 7000/C
GARDENA Ponorné čerpadlo 7000/C

Když voda z pračky zaplaví sklep nebo pokud je zapotřebí vyprázdnit zásobník s vodou před příchodem zimy, je nové GARDENA ponorné čerpadlo na čistou vodu 7000/C Classic tou správnou volbou. Tento model rychle a spolehlivě odčerpá za hodinu až 7.000 l čisté nebo mírně znečištěné vody, obsahující nečistoty do 5 milimetrů.

Přípojka pro hadici je integrována do pevného plastového pláště čerpadla, takže se čerpadlo nemůže během provozu převrátit.

Čerpadlo se automaticky zapíná a vypíná pomocí plovákového spínače. Výšku zapnutí a vypnutí lze individuálně nastavit zablokováním plovákového spínače na plášti čerpadla ve třech různých úrovních.

Je také možnost navolit režim pro plynulý manuální provoz. Pokud je čerpadlo zablokováno nečistotami, je možné tyto velmi snadno odstranit otevřením pláště. Pojistka proti chodu nasucho chrání čerpadlo před poškozením.

GARDENA Ponorné čerpadlo 7000/C, Přejít do shopu  >>

GARDENA Kalové čerpadlo 7000/D

Snadné odčerpávání znečištěné vody s automatickým řízením.

GARDENA ponorné kalové čerpadlo 7000/D Classic
GARDENA ponorné kalové čerpadlo 7000/D Classic

Nové GARDENA ponorné kalové čerpadlo 7000/D Classic lze použít například v případě, když je zapotřebí odčerpat vodu ze zahradního jezírka nebo ze zaplavené stavební jámy. Tímto čerpadlem je možné snadno odčerpávat vodu s nečistotami do průměru 25 milimetrů, a to až 7.000 l za hodinu.

Přípojka pro hadici je integrována do pevného plastového pláště čerpadla, takže se čerpadlo nemůže během provozu převrátit. Čerpadlo se automaticky zapíná a vypíná pomocí plovákového spínače. Výšku zapnutí a vypnutí lze individuálně nastavit zablokováním plovákového spínače na plášti čerpadla ve třech různých úrovních.

Je také možnost navolit režim pro plynulý manuální provoz. Pokud je čerpadlo zablokováno nečistotami, je možné tyto velmi snadno odstranit otevřením pláště. Pojistka proti chodu nasucho chrání čerpadlo před poškozením.

GARDENA ponorné kalové čerpadlo 7000/D Classic – Přejít do shopu >>

 GARDENA Zahradní čerpadlo Classic 3000/4 – sada

Kompletní řešení připravené k okamžitému použití

Kompaktní zahradní čerpadlo 3000/4
Kompaktní zahradní čerpadlo 3000/4

Kompaktní zahradní čerpadlo 3000/4 od společnosti GARDENA je základní model a lze ho využít pro rozmanité účely. Díky většímu sacímu výkonu a tlaku je toto čerpadlo ideální pro zavlažování, zvyšování tlaku nebo k přečerpávání či vyčerpávání vody z vodovodu, dešťové vody nebo chlorované vody z bazénu.

Je lehké a robustní a snadno se používá. Díky ergonomickému držadlu se navíc snadno přenáší. Spínač tepelné pojistky chrání motor před přetížením.

Kompaktní zahradní čerpadlo 3000/4 – Přejít do shopu>>

GARDENA Ponorné tlakové čerpadlo 5500/3 Classic

Optimální čerpadlo pro hluboké studny a cisterny

GARDENA Ponorné tlakové čerpadlo 5500/3 Classic
GARDENA Ponorné tlakové čerpadlo 5500/3 Classic

Pokud máte na zahradě hlubokou studnu nebo nádrž a rádi byste z ní zavlažovali svou zahradu, pak je pro vás tím pravým řešením ponorné tlakové čerpadlo 5500/3 od společnosti GARDENA. Hodí se také pro použití v zavlažovacích systémech.

Dokáže s vysokým výkonem a bezhlučně čerpat vodu z hloubek až 13 metrů, i když je ponořeno dlouhou dobu. Robustní a vysoce kvalitní materiály umožňují provoz pod vodou a chrání čerpadlo před poškozením. Filtry z nerezové oceli brání před průnikem nečistot do čerpadla a bezhlučný, bezúdržbový kondenzátorový motor je vybaven pojistkou proti tepelnému přetížení.

Integrovaná zpětná klapka zajišťuje ochranu proti prosakování hadice po vypnutí čerpadla a zkracuje čas nového nasávání při opětovném spuštění. Díky plovákovému spínači, který automaticky přerušuje provoz čerpadla při příliš nízké hladině vody, je zabráněno chodu čerpadla naprázdno.

GARDENA Ponorné tlakové čerpadlo 5500/3 Classic – Přejít do shopu>>

GARDENA Čerpadlo do sudu 4000/2 automatic Comfort

Integrovaná automatická funkce – úsporný a praktický provoz

GARDENA Čerpadlo do sudu 4000/2 automatic ComfortGARDENA Čerpadlo do sudu 4000/2 automatic Comfort
GARDENA Čerpadlo do sudu 4000/2 automatic Comfort

S čerpadlem do sudu 4000/2 automatic od společnosti GARDENA můžete k zavlažování zahrady využívat dešťovou vodu, kterou nachytáte do sudu či nádrže. Po připojení zavlažovací sprchy, postřikovače, zalévací tyče či jiného zavlažovače nebo systému kapkové závlahy Micro-Drip od společnosti GARDENA odpadne namáhavé plnění a roznášení kropicích konev.

Čerpadlo je vhodné i pro odčerpávání vody. Praktické funkce zajišťují pohodlný a energeticky úsporný provoz a automatické vypnutí při nízké hladině vody. Integrovaný filtr bránící nasávání nečistot chrání čerpadlo před poškozením. Čerpadlo se snadno a pohodlně obsluhuje i skladuje a při provozu má nízkou hlučnost.

GARDENA Čerpadlo do sudu 4000/2 automatic Comfort – Přejít do shopu>>

GARDENA Domácí vodní automat 4000/5E Comfort

Uživatelsky příznivý s moderními funkcemi

GARDENA Domácí vodní automat 4000/5E Comfort
GARDENA Domácí vodní automat 4000/5E Comfort

S domácími vodními automaty ušetříte peníze a přispějete k ochraně životního prostředí: používáním dešťové vody nebo vody ze studny k zavlažování zahrady, na splachování toalety nebo provoz automatické pračky v domácnosti. Integrovaná elektronika automaticky aktivuje tento vodní automat v případě potřeby a poté jej zase vypne.

Kompaktní GARDENA domácí vodní automat 4000/5E je vhodný jak pro mobilní, tak i stacionární použití – všude tam, kde je zapotřebí. Díky ergonomicky tvarovanému držadlu lze domácí vodní automat snadno přenášet.

Rychlý, silný, tichý a bezproblémový provoz zajišťuje integrovaný řídící ventil pro rychlé sání. A další užitečnou funkcí je i moderní program pro nízký čerpaný objem vody. Pojistka chodu nasucho zabraňuje poškození čerpadla při nedostatku vody. Toto čerpadlo má také diagnostický systém chyb pomocí blikající LED kontrolky.

GARDENA Domácí vodní automat 4000/5E Comfort – Přejít do shopu >>

GARDENA Domácí vodárna 4000/5 eco Comfort

GARDENA Domácí vodárna 4000/5 eco Comfort
GARDENA Domácí vodárna 4000/5 eco Comfort

Vysoce výkonná technologie a tichý provoz

Pomocí GARDENA domácí vodárny 4000/5 eco Comfort můžete snadno ušetřit energii. Vodárna plně automaticky distribuuje levnou dešťovou nebo užitkovou vodu ze studny či cisterny do domácnosti a zahrady. V závislosti na požadavcích se domácí vodárna zapíná a vypíná automaticky, takže pracuje velmi levně.

Plynule nastavitelný eco režim také ušetří až 15 % energie ve srovnání s normálním provozem. Díky tomu je šetrná i k vaší peněžence a životnímu prostředí. Bezpečnost je zaručena integrovanou pojistkou chodu nasucho s výstražnou kontrolkou: domácí vodárna se automaticky vypne v případě chodu nasucho nebo zahřátí čerpadla.

Součástí je velkoobjemová 24 l nádrž, která je 5 let bezúdržbová. Domácí vodárna má dobře navrženou technologii, kompaktní, prostorově úsporný design a je zhotovena z kvalitních materiálů.

GARDENA Domácí vodárna 4000/5 eco Comfort – Přejít do shopu >>

zdroj, foto: Gardena.cz

[ hana-code-insert ] '’GOOGLE’' is not found

Kam dál?

Přečtěte si také:

Jak na údržbu živého plotu?

Tipy pro výběr trávníkového hnojiva

Jak vybrat plynový gril?