Vana nebo sprchový kout, aneb zařizujeme koupelnu

Koupelna je místem hygieny, ale pro mnohé z nás také oázou relaxace a příjemných chvil, které patří jen nám. Voda má očistné účinky nejen pro tělo, ale také mysl a tak není divu, že koupel či sprchu bereme jako znovuzrození.

Ovšem co je lepší, vana či sprchový kout?

Zde je pár otázek k zamyšlení, které nám můžou usnadnit případné rozhodování :

  • Pro koho koupelnu zařizujeme? Pro dříve narozené je lepším výběrem sprchový kout, lépe se do něj vstupuje, je tedy bezpečnějším. Pro mladé, případně rodiny s dětmi je výhodnější výběr vany, protože kdo z nás jako dítko nemiloval cachtání ve vaně.
  • Jaká je velikost koupelny? Zda si vůbec můžeme vanu s ohledem na místo dovolit, a zda případná její kratší varianta stojí vůbec za to.
  • Trávíme mytím hodně času? Pak bude právě pro nás vhodnější vana než pouhá sprcha. Při dlouhém sprchování spotřebujeme více vody než napuštěním vany.
  • Máme čtyřnohého kamaráda? Pokud jsme zvyklí po každé vycházce mýt mu pacinky, zamysleme se co je pro nás pohodlnější. Psa s váhou 50kg budeme těžko zvedat do vany třikrát denně. A i když tam zatím vyskočí sám, mysleme na budoucnost.
  • Jsme posedlí hygienou nejen osobní? Pak volme sprchový kout, který je hygieničtější – neležíme ve vlastní špíně a při sprchování kolem sebe nenacákáme.
  • Milujete romantiku a se svou drahou polovičkou se jí rádi a často oddáváte při svíčkách a vínu ve vaně? Pak už máte odpověď co si pořídit.

Tip – můžeme skloubit obě možnosti a pořídit si vanu se sprchovou zástěnou. A nebo také naopak pouze sprchový kout, ovšem s hlubší vaničkou, kde se naše ratolesti hravě vyřádí a my se tam už také nějak na tu chvíli srovnáme.

Přes všechno výše popsané, položme si tu nejzásadnější a nejdůležitější otázku. Kde si více odpočineme a co nám přinese větší požitek? Pak žádná volba nebude špatná 🙂

Na závěr ještě jedno malé doporučení. Víte jak v koupelně ušetřit? Několik zajímavých tipů najdete v článku Jak ušetřit v koupelně. A jeden příklad jak ušetřit v koupelně nabídnu hned: Perlátory Watersavers – Český certifikovaný výrobek zajistí úsporu vody a energie potřebné k jejímu ohřevu v rozmezí 22-78 %. Průměrně ušetří  500 Kč ročně.

úvodní foto: Chris Lattuada

Napsat komentář