Aktuálně ze zahrad a trávníků

Při údržbě trávníku se nyní dostáváme do fáze ” něco “mezi. Je to takové mezi období, kdy jsme zvládli první jarní nápor, udělali vertikuatci, první jarní hnojení, dosetí a trávník dobře nastartovali. A čekáme na druhou dávku hnojiva a letní boj s vedrem. Ale stále je co dělat…

Trávník v květnu

Letošní jaro je pomalejší a teploty nerostou strmě a rychle vzhůru, na vše je více času. Pokud jste nestihli udělat vertikutaci v dubnu, není žádný problém udělat ji v květnu.

Kdo z vás dal první jarní hnojivo již na začátku března nebo použil klasické hnojivo a ne dlouhodobé, má ideální čas pro druhou dávku živin pro okrasný trávník. Někdo se možná chystá na první hnojení. Co použít?

Wolf-Garten

Květen je takový přechodovým měsícem mezi jarem a létem, letos díky nižším teplotám je to klasický jarní měsíc. Z hnojiv je možné doporučit pro toto období trávníkové hnojivo LX-MU 800 od Wolf Garten. Kdo zamířit výše tomu doporučuji Greens P56 od Eurogreenu. Trávník se Vám odvděčí sytou zelenou barvou a vitalitou.

Nemusíte se bát použít ani typická jarní hnojiva ( i podle názvu ) Garden Boom Spring a Spring P56 od Eurogreen.

Samozřejmě nezapomínejte na pravidelné sečení trávníku. Potřebujete to nejen pro svou krásu, ale pro svůj další růst a rozrůstání.

Začínáme likvidovat plevele

Jak vše začíná růst, začínají růst i plevele v trávníku. Máme několik možností jak se jim postavit a dobré snaze i zvítězit.

Pro likvidaci plevelů můžete použít postřik, granule nebo mechanicky za pomocí vytrhávače plevele.

Výběr postřiků je celkem omezený a zatím není žádná významná a převratná novinka. Jako postřik proti plevelům v trávníku může použít selektivní přípravky Bofix, Dicotex nebo Banvel.

Lze využít také granulovaný přípravek ( hnojivo ) Travin. Kdy zároveň potlačujete plevele v trávníku a dodáváte trávníku výživu. A toto ” květnové mezi období” je pro jeho použití ideální. Dodáte trávníku výživu a on vydrží další měsíc, a zároveň stálejší a teplejší teploty zajistí úspěšnou likvidaci plevelů

Výsev nového trávníku

Teploty se letos zvedají pomalu, ale v noci se již moc neklesají, půda se tak příjemně zahřívá. Je i nějaká ta vláha, tedy jen někde, naší na zahradě se déšť nějak vyhýbá :-). Je ideální čas pro výsev nového trávníku. Vše jste dobře promysleli a připravili, je možné začít.

Pro výsev trávníku si pečlivě zvolte travní směs. Na trhu je velká nabídka a výběr je těžký. Pro ulehčení výběru je zde Top5 letošního jara:

  1. travní směs Rasana Top
  2. Travní osivo Supra Premium SP
  3. travní směs Kiepenkerl Profi-Line trávník ‘Dark Green’
  4. travní směs Král trávníků
  5. travní osivo Wolf-Garten Zátěžové Profi SJ

Pro lepší výběr jsem pro vás připravil specializovanou stránku o osivech od Wolf-Garten.

Zahrada není jen trávník, pokud máte posekáno a přihnojeno je třeba se věnovat okrasným keřů a trvalkám. Je po zmrzlých mužích takže je čas na balkonové květiny. Náš tip jsou pro výsadbu balkonovek samozavlažovací truhlíku, podpořené kvalitním substrátem a hnojivem Kristalon.

Vysazujeme bylinky, čistíme bazén a začínáme ho plnit a po práci je čas na zábavu a odpočinek. I grilovací sezóna se rozjíždí na plné obrátka.

Užijte si krásné jaro na zahradě.