Proč na podzim používat hnojiva s draslíkem

Každé roční období je jiné a rostliny, dřeviny nebo trávník potřebují také vždy něco jiného. V zimě klid, na jaře potřebují nastartovat svůj růst a rozvoj. Přes léto potřebují odolat vyšším teplotám a nedostatku vláhy a na podzim potřebují doplnit správné živiny pro dobré vyzrání a bezpečné přezimování.

Na podzim je to draslík, který se postará o vaše rostliny a trávník. 

Co potřebují rostliny a trávník na podzim

Rostliny a trávník potřebují vnitřně posílit, můžeme říci, že musí zlepšit svoji imunitu. Zároveň u rostlin a dřevin je důležité, aby dobře vyzráli všechny nové přírůstky. Protože nevyzrálý nový přírůstek snadněji umrzne.

Rostliny v dobré kondici a správně připravené na zimu daleko lépe přezimují, lépe odolávají zhoršeným podmínkám a nízkým teplotám. Zároveň jejich jarní start je rychlejší a jistější. Co tedy použít?

Musíte zvolit pro své rostliny a trávník správné “vitamíny”. Jsou podzimní hnojiva se zvýšeným obsahem draslíku. Výrobci v posledních letech na tento požadavek zareagovali a trhu je velký výběr podzimních hnojiv pro trávník a podzimních hnojiv pro okrasné rostliny a dřeviny.

Můžete tak vybírat z obsáhlé nabídky v různých kvalitativních a cenových hladinách.

Proč zrovna draslík

Na podzim již není potřeba tolik dusíku, který podporuje vitalitu a růst rostlin. Na podzim potřebuje posílit rostliny zevnitř, posílit jejich buněčnou strukturu. A k tomu nám pomůže draslík, který se v hnojivech nejčastěji vyskytuje ve formě K2O.

Například u trávníku pravidelným dodáváním draslíku získáme vysokou odolnost a toleranci trávníku vůči stresovým podmínkám, např. vysokým teplotám v letním období. Vyšší podíl draslíku má velice důležitou roli i pro přípravu trávníku na přezimování.

Trávníky ročně min. spotřebují 8 – 16 g draslíku na m2 ( K2O = 9,6 – 19,3 g/m2 ).

Draslík podporuje

  • zdravý a mohutný vývin rostlin
  • zvyšuje mrazuvzdornost
  • odolnost proti chorobám a stresu
  • podporují dobré vyzrání nových přírůstků
  • trávy a rostliny jsou houževnatější a lépe odolávají poškození

 

Draslík posiluje trávník a rostliny proti vysychání, chladu a chorobám a pomáhá rostlinám vyzrát.

Zvolte pro své okrasné rostliny a dřeviny a pro trávník správnou podzimní výživu. Dopřejte jim podzimní vitamíny v podobě podzimního hnojiva se zvýšeným obsahem draslíku.

 

Přečtěte si také

Tipy pro výběr trávníkového hnojiva

Pískování trávníku

Nejlepší grilování? S grily Weber

Vlastní zelenina z vlastního skleníku

Kompostéry

[ hana-code-insert ] '’GOOGLE’' is not found