Výhody za studena lisovaných granulí pro psy

Mnozí chovatelé psů jim říkají lisovaný BARF. Psům tyto granule chutnají mnohem více, než granule klasické. Výživová hodnota za studena lisovaných granulí je vyšší, než u běžných granulí, a tak je psům můžeme podávat v menším množství. Jedná se o granule, které představují nový trend ve zdravém krmení našich čtyřnohých mazlíčků všech ras, velikostí i věku.

 

[ hana-code-insert ] '’respo’' is not found

 

Výhody za studena lisovaných granulí

  • Šetrně lisované předem tepelně upravené maso
  • Prvotřídní živočišné bílkoviny a vybrané bylinné složky
  • Různé nároky psů všech ras, velikostí a stáří
  • Cenné látky – mikroživiny a vitamíny jsou do značné míry zachovány, neboť jsou šetrným způsobem úpravy chráněny.
  • Bez umělých vitamínů a synteticky vyrobených přidaných látek
  • Nedochází ke strukturální změně bílkovin a sacharidů
  • Lepší pro dokonalé trávení psů
  • Často bez obilnin, sóji a kukuřice
  • Díky své tvrdosti pomáhají mechanickou cestou čistit chrup psů
  • Válečky, do kterých je tato strava pro psy lisována, donutily mnohého hltavého psa, aby své žrádlo začal konečně kousat.

Nabídka za studena lisovaných granulí u nás

Na našem českém trhu jsou momentálně k dostání jak ryze české, tak i některé zahraniční za studena lisované granule. Jedná se o následující značky: Prins – holandské, nové na trhu, Yoggies – české s příměsí laktobacilů, Bardog, Markus Muehle – německé, Naturavetal canis plus, Fit croc, Lukullus. U všech druhů se setkáváme s dobrým poměrem kvalita/cena. Psi je dobře tráví a poznat je to i na objemu vylučovaných exkrementů.

Nenechejte se zmást kratší dobou trvanlivosti

Většina granulí lisovaných za studena je bez konzervantů, dochucovadel a dalších umělých atraktantů, tudíž je zkrácena i jejich doba trvanlivosti.

Rozdíl mezi běžnými granulemi a granulemi lisovanými za studena

Běžné granule, jak jsme je znali doposud, jsou vyráběny procesem extrudace. To znamená, že při tomto procesu se nejdříve vyrobí z daných surovin těsto velmi podobné paštice, a to pak prochází procesem extrudace. Působením velkého tlaku a teploty blížící se 200°C je toto těsto zbaveno vody a upeče se. Vzhledem k tepelné úpravě je v rámci tohoto procesu zničena velká část vitamínů, živin a enzymů velmi důležitých pro organismus psů. Aby v krmivu tyto živiny nechyběly, jsou pak do granulí dodávány chemickou cestou.

Zatímco při výrobě procesem lisování za studena jsou pečlivě vybrané suroviny nejdříve sušeny pomalým procesem, pak mlety a následně lisovány do tvaru válečků. Je tedy zřejmé, že takto vyráběné granule jsou kvůli zachování důležitých složek stravy v jejich původní formě pro psy mnohem vhodnější.

 

[ hana-code-insert ] '’GOOGLE’' is not found

 

Přečtěte si také:

Další články o krmivech pro psy a pro chovatele

Čím krmit psa vegetariána

Mějte pitný režim svého psa pod kontrolou

Jak vybrat nejlepší granule pro vašeho psa

Nový trend grain-free v krmivech pro psy