Mnozí chovatelé psů jim říkají lisovaný BARF. Psům tyto granule chutnají mnohem více, než granule klasické. Výživová hodnota za studena lisovaných granulí je vyšší, než u běžných granulí, a tak je psům můžeme podávat v menším množství. Jedná se o granule, které představují nový trend ve zdravém krmení našich čtyřnohých mazlíčků všech ras, velikostí i věku.

 

[ hana-code-insert ] '’respo’' is not found

 

Výhody za studena lisovaných granulí

  • Šetrně lisované předem tepelně upravené maso
  • Prvotřídní živočišné bílkoviny a vybrané bylinné složky
  • Různé nároky psů všech ras, velikostí a stáří
  • Cenné látky – mikroživiny a vitamíny jsou do značné míry zachovány, neboť jsou šetrným způsobem úpravy chráněny.
  • Bez umělých vitamínů a synteticky vyrobených přidaných látek
  • Nedochází ke strukturální změně bílkovin a sacharidů
  • Lepší pro dokonalé trávení psů
  • Často bez obilnin, sóji a kukuřice
  • Díky své tvrdosti pomáhají mechanickou cestou čistit chrup psů
  • Válečky, do kterých je tato strava pro psy lisována, donutily mnohého hltavého psa, aby své žrádlo začal konečně kousat.

Nabídka za studena lisovaných granulí u nás

Na našem českém trhu jsou momentálně k dostání jak ryze české, tak i některé zahraniční za studena lisované granule. Jedná se o následující značky: Prins – holandské, nové na trhu, Yoggies – české s příměsí laktobacilů, Bardog, Markus Muehle – německé, Naturavetal canis plus, Fit croc, Lukullus. U všech druhů se setkáváme s dobrým poměrem kvalita/cena. Psi je dobře tráví a poznat je to i na objemu vylučovaných exkrementů.

Nenechejte se zmást kratší dobou trvanlivosti

Většina granulí lisovaných za studena je bez konzervantů, dochucovadel a dalších umělých atraktantů, tudíž je zkrácena i jejich doba trvanlivosti.

Rozdíl mezi běžnými granulemi a granulemi lisovanými za studena

Běžné granule, jak jsme je znali doposud, jsou vyráběny procesem extrudace. To znamená, že při tomto procesu se nejdříve vyrobí z daných surovin těsto velmi podobné paštice, a to pak prochází procesem extrudace. Působením velkého tlaku a teploty blížící se 200°C je toto těsto zbaveno vody a upeče se. Vzhledem k tepelné úpravě je v rámci tohoto procesu zničena velká část vitamínů, živin a enzymů velmi důležitých pro organismus psů. Aby v krmivu tyto živiny nechyběly, jsou pak do granulí dodávány chemickou cestou.

Zatímco při výrobě procesem lisování za studena jsou pečlivě vybrané suroviny nejdříve sušeny pomalým procesem, pak mlety a následně lisovány do tvaru válečků. Je tedy zřejmé, že takto vyráběné granule jsou kvůli zachování důležitých složek stravy v jejich původní formě pro psy mnohem vhodnější.

 

[ hana-code-insert ] '’GOOGLE’' is not found

 

Přečtěte si také:

Další články o krmivech pro psy a pro chovatele

Čím krmit psa vegetariána

Mějte pitný režim svého psa pod kontrolou

Jak vybrat nejlepší granule pro vašeho psa

Nový trend grain-free v krmivech pro psy